Feed Image Editor — první Mergadova appka pro tuning obrázků

Jakub Nožička
23. 5. 2016
2 minuty čtení

Kdo byl na mém školení ví, že občas mluvím o optimalizaci obrázků v produktových reklamních kampaních e‑shopů. Doposud jsem však neměl nástroj, který bych vám mohl nabídnout pro tento typu tuningu inzerce. To je však minulostí. Kluci z Reglenda totiž pro vás vytvořili novou aplikaci Feed Image Editor. Přečtěte si o ní více!

O práci s obrázky v produktových kampaních

Úpravy obrázků pro Heureku či Zboží.cz nedoporučuji, jelikož ji tyto zbožáky penalizují. Naproti tomu na Facebooku je situace hodně jiná — do obrázků v produktových reklamách lze vkládat rozumné grafické prvky, např. s výzvami k akci či zdůrazněním benefitů. Ty pak zvyšují účinnost reklamy.

Řetězec: Původní obrázek -> aplikace -> výsledek

Co je Feed Image Editor

Feed Image Editor (zkráceně FIE) je nová aplikaceMergado Store. Jak již napovídá název, appka umí hromadně upravovat obrázky, které posílá Váš e‑shop v datech (např. XML feed) pro produktové reklamy na Facebooku.

Co FIE umí?

  • vytvořit rámeček kolem obrázku (plný nebo přerušovaný o libovolné barvě)
  • vytvořit pruh přes obrázek (volba z několika pozic, horizontální nebo vertikální, může obsahovat text)
  • vytvořit geometrický tvar, který lze umístit na jednu z několika připravených pozic (barva libovolná, lze definovat průhlednost, lze doplnit text)
  • a je toho ještě víc.

Úpravy obrázků

Šablony aplikace

Podívejte se, jak s Feed Image Editorem pracovat:

Jak použít Feed Image Editor

FIE je výhradně pro tuning dat pro Facebook. Pro jeho spuštění zvolte postup popsaný níže.

  1. Zapněte si aplikaci v Mergado Store
  2. Vytvořte první šablonu v aplikaci
  3. Na stránce Pravidla klikněte na tlačítko „Aplikovat změny“.
  4. Na stránce Produkty klikněte ve výběru „Typ zobrazení“ na volbu „Zobrazit obrázky“ a zkontrolujte si výsledek své práce.
  5. Aplikaci Feed Image Editor můžete 10 dní zkoušet zdarma. Pokud ji NEbudete chtít využívat, zase ji vypněte. Pokud Vám vyhovuje, na následující proformě za Mergado se objeví navíc její cena.

Pozor, speciální akce, až do konce června je Feed Image editor zdarma pro všechny klienty. Poprvné jej budeme fakturovat až 1.7.!

Pokračujte na stránku aplikace Feed Image Editor v Mergado Store.

Praktické příklady využití FIE naleznete v tomto článku.

Jakub Nožička

Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.