Jak si vedly slovenské vyhledávače zboží v roce 2014 a co od nich čekat letos

Článek zveřejněn 16.03.2015

Heureka vede s velkým náskokem

U nás vede Heureka před Zboží.cz. Na Slovensku ovšem Seznam.cz a jeho Zboží.cz nemají. Za Heurekou je proto dlouho „prázdno“ až k NajNákupu, následovanému Pricemanií. Heureka tak obslouží cca 84 % návštěv, směřujících na vyhledávače zboží.

TOP slovenské porovnávače zboží, graf

Návštěvy vyhledávačů zboží na Slovensku. Zdroj: shrnutí výsledků slovenských vyhledávačů zboží za rok 2015.

Heureka neukazuje všechny „vychytávky“

Heureka slovenskému trhu dominuje. Není zde však Heureka Košík a celkově zde nejnovější reklamní formáty chybí.

Existují také menší vyhledávače zboží

Ovšem není jich tolik a jsou podstatně menší. Za zmínku stojí NajNákup.sk a Pricemania.sk, které se vyplatí vyzkoušet. Zda bude inzerce přínosná záleží především na tom, zda má daný vyhledávač ve vašem segmentu návštěvnost. Dále existují například Najlepsie-Ceny.sk či Monitor-Cien.sk, ale ty jsou opravdu maličké.

Vyplatí se inzerce ve slovenských vyhledávačích zboží?

Obvykle ano. I na Slovensku patří vyhledávače zboží ke klíčovým zdrojům návštěvnosti s rozumným poměrem ceny a přínosu. Optimalizace běžící inzerce je velmi podobná, jako zde v ČR.

Závěr pro české e-shopy

Při vstupu e-shopu na zahraniční trh patří vyhledávače zboží mezi TOP reklamní kanály. Pokud na Slovensku ještě neinzerujete, vytvořte si potřebné XML feedy zde v Mergadu. Nově umí převádět formáty a automaticky tak vytvoří například XML pro NajNákup či Pricemanii ze vstupních dat pro Heureku automaticky. Začít inzerovat tak můžete za pár minut. Pokračujte do Mergada.

 

 

Přidat komentář