Appka eM Files je výhra pro marketéry. Už nemusí čekat, až data do feedu doplní e-shop

Článek zveřejněn 08.09.2020

Zaměstnanci marketingových agentur a freelance specialisté ví, jak zdlouhavé umí být čekání na přidání dat e-shopem. Chtěli byste upravit informace v XML feedu a co nejdříve postrčit inzerci k efektivnějším zítřkům, ale e-shop data do feedu stále nedoplnil. Citelné zrychlení takovýchto situací vám umožní appka eM Files. Její pomocí umístíte soubory na internet, aby byly veřejně dostupné a přístupné pro libovolný počet uživatelů.

Umět umístit soubory na internet sám je výhoda

Uveďme si příklad. Jste marketér, chcete do feedu doplnit chybějící obrázky zboží, ale e-shop je na svůj web zatím nedoplnil. Dříve byste v tomto směru inzerci nemohli vylepšit a zbývalo by vám jen čekat. Díky eM Files soubory nahrajete sami a doplníte chybějící data kdykoliv potřebujete.

Jak používat aplikaci eM Files

Pokud jste si appku aktivovali v Mergado Store, stačí si ji otevřít v Mergadu a:

1. Kliknout na tlačítko + Nový soubor/adresář

2. a) Nahrát soubor či složku (např. s produktovými obrázky), které chcete umístit na internet.

2. b) Vytvořit soubor či složku.

3. Nahrané soubory budou dostupné na URL adrese. Přístup k nim mají všichni, kdo mají v Mergadu přístup k danému e-shopu. Těmito soubory podle potřeby upravíte data v XML feedu.

Další funkce eM Files

  • organizovat soubory do adresářů
  • kopírovat jejich odkazy
  • stahovat
  • editovat textové soubory

  

Soubory jsou veřejné. Dostupné budou na adrese, kterou nelze snadno uhodnout. Nicméně dostupné budou. Cílem je uskladnění např. obrázků, které jsou veřejné. Pro uložení tajných dat vhodné nejsou.

 

K čemu eM Files využijete

  • Uložení obrázků, na které lze odkázat z XML feedu.
  • Uložení konfiguračních CSV, které lze napojit do Mergada pravidlem Import datového souboru. Jeden soubor přitom může být napojen do více exportů. Změnou v jednom CSV tak ovlivníte více exportů.
  • Uložení CSV pro tvorbu zcela nových exportů v Mergadu.
  • ...a využití je mnohem víc.

 

Zapněte si eM Files na 10 dní zdarma. Její používání výrazně urychlí správu inzerce na straně agenturních či freelance pracovníků bez nutnosti čekání na aktivitu klientských e-shopů. A když už jsme u produktových obrázků – vyzkoušejte appku Feed image Editor. Udělejte si nejdříve bezplatný audit obrázků a zjistěte, jak navýšit proklikovost reklam.

eM Files

S aplikací eM Files umístíte soubory na internet tak, aby byly veřejně dostupné a mělo k nim přístup více uživatelů. To umí výrazně usnadnit vaši práci, protože nemusíte čekat na to, jestli data doplní sám e-shop.

Mohlo by vás zajímat:

Přeložte si české popisy produktů na Heureka.sk. Od 1. dubna je nebude zobrazovat

Inzerujete s českým e-shopem na slovenské Heurece? Od 1. dubna 2021 začne zobrazovat popisy produktů pouze ve slovenštině. Pokud do ní posíláte české popisy a chcete zabránit tomu, aby se k tomuto datu přestaly zobrazovat, máme pro vás jednoduchý tip.

23.03.2021
Pohlídejte si chod e-shopu s appkou společnosti Ordelogy. Jejich funkce vám představí nový díl AppDate

V Mergado Store přibyly před časem aplikace mladé vývojářské firmy Ordelogy. Nástroj pro kontrolu webu Monitoring Horn a automatický pomocník Cron Runner, které vám výrazně usnadní správu vašeho obchodu. Jak přesně appky fungují?

21.01.2021
Co přinesl rok 2020 v Mergadu

Jak Mergado zvládlo náročné výzvy roku 2020? Podívali jsme na uplynulých dvanáct měsíců a shrnuli vše, co se nám podařilo společně dosáhnout. Mrkněte se na přehled důležitých momentů, letošních novinek a splněných cílů.

17.12.2020

Přidat komentář