Nový Pricing Audit je venku. Proč se s ním vyplatí kontrolovat sortiment?

Článek zveřejněn 14.04.2021

Novinka z lišácké dílny vám pomůže bezplatně odhalit chyby v cenotvorbě, na které byste sami nepřišli. Přesně tak zjistíte, jak si vedou vaše produkty na e-shopu i cenových srovnávačích a co je třeba vyladit pro silnější konkurenceschopnost. Představujeme vám nástroj Pricing Audit.

Získejte komplexní pohled na stav vašeho sortimentu

Pricing Audit slouží především k analýze produktů na e-shopu a srovnávači zboží Heureka. Ať už chcete zlepšit kondici vašeho nebo klientova online obchodu, s výsledky auditu se víte zaměřit na konkrétní nedostatky cenotvorby.

Úvod do Pricing Auditu. Zdroj: https://pricing-audit.cz/

Jakým způsobem funguje Pricing audit?

  • Nástroj data pro kontrolu čerpá z URL adresy konverzního feedu, který najdete v administraci Heureky.
  • Najdete ho v záložce Statistiky a reporty, podstránka Měření konverzí.
  • Zaškrtněte checkbox Generovat XML reporty a získáte tak URL adresu denního reportu, kterou v Pricing Auditu vložíte do pole Zadejte URL vašeho konverzního feedu.
  • Doporučujeme vyplnit i adresu XML feedu a název elementu s nákupní cenou. Audit tak dokáže zkontrolovat i spárovanost produktů a poskytnout informace ohledně pořizovací ceny.
  • Nezapomeňte, že adresa XML feedu musí být ve formátu Heureka XML s volitelným přidaným elementem pro nákupní cenu.
  • Na závěr zadejte e-mail, na který vám přijde výsledek cenového auditu.

Nejste si jistí, zda váš XML feed splňuje požadavky srovnávače zboží? Zkontrolujte jeho stav s bezplatným auditem feedu. Získáte kompletní analýzu a doporučení, jak ho s Mergadem opravit.

Co vám ukáží výsledky auditu?

Kontrola sortimentu prostřednictvím 18 detekcí vám přinese výsledky, které jsou rozděleny do 4 skupin. Produkty v pořádku, s problémem, upozorněním a s doporučením.

Výsledky auditu rozděleny do čtyř skupin. Zdroj: https://pricing-audit.cz/

V rozhraní auditu si následně můžete rozkliknout detail každé skupiny, kde objevíte mimo jiné i popis jednotlivých detekcí daného sortimentu, seznam konkrétních produktů, nejčastějších konkurentů a graf rozložení cen.

Výsledky jsou přehledně odstupňovány a najdete v nich nejzávažnější problémy, které by brání aktivní inzerci na Heurece, a doporučení, jak dostat sortiment na vyšší příčky.

Výpis všech zjištěných problémů, upozornění a doporučení. Zdroj:https://pricing-audit.cz/

Pomocí Pricing Auditu dokážete opravit výrazné chyby jako například:

  • nespárované produkty
  • produkty s nulovou nebo zápornou cenou
  • nabídky bez nastavené ceny za dopravu
  • produkty, které jsou o samotě na produktové kartě

Jak vám pomůže výsledek auditu?

Na stránce auditu naleznete seznam konkrétních produktů. Otevřít a revidovat je můžete na Heurece nebo ve svém e-shopu. V záhlaví stránky, vedle popisu problému si prostřednictvím tlačítka Export stáhnete produkty do CSV. Projděte si je a upravte dle požadavků srovnávače, aby mohly být spárované do správných produktových karet. 

Některé zásahy dokážete upravit i sami. Na co však ztrácet čas ručním nastavením, když zvládnete sortiment pohodlně a automaticky přecenit s appkou Pricing Fox. Vyzkoušejte si její funkce na 15 dní zdarma - vyniknete nejvýhodnějším stanovením cen pro vás i zákazníky. 

Pricing Fox

Pricing Fox je aplikace, která vám pomůže hlídat ceny i s ohledem na konkurenci. Zároveň na pohyb konkurenčních cen flexibilně reaguje tak, aby na tom váš produkt byl co nejlépe. Kromě aktuálních cen konkurentů aplikace může zohledňovat vaši nákupní cenu a další faktory, které si nastavíte. Kompletní cenotvorba tak bude fungovat na základě kritérií, které jsou pro vás a váš e-shop nejpřijatelnější.

Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na 6 hlavních novinek v aplikacích Pricing Fox a Bidding Fox

Využíváte s e-shopem bidding a pricing na srovnávačích zboží? Máme pro vás nové tipy přímo od lišáckých aplikací z Mergado Store. Návod na správné nastavení cookies, jarní release a přidané funkce v našem rychlém přehledu. Sledujte, co mají nového v Pricing Foxu a Bidding Foxu.

25.03.2022
Mergado MeetUp přinese novinky z našich aplikací i dalších e-commerce odborníků

Chybí vám setkávání s kolegy z online marketingu? A zajímají vás aktuální novinky z Mergada, jeho appek a dalších odborníků? Doražte na Mergado MeetUp. Proběhne 9. září od 15 do 17.15 hodin v brněnském podniku Už nejsme Atlas.

30.08.2021
Ohlédněte se za horkými novinkami v e-commerce s Mergado Insight

Bilance posledního měsíce a dalšího releasu v Mergadu je online. Nový díl Mergado Insight vás za pár minut provede hlavními událostmi, které zahýbaly vodami e-commerce. Pusťte si pravidelné shrnutí aktualit, kterým vás provede naše Natálka.

27.04.2021

Přidat komentář