Rockaway koupila další evropské srovnávače

Článek zveřejněn 05.01.2017

Pražská internetová společnost Rockaway, která na českém e-commerce trhu vlastní největší srovnávací portál Heureka a další velké e-shopy, v prosinci loňského roku koupila i lídry trhu v dalších zemích střední a východní Evropy –maďarský Arukereso.hu, rumunskou Compari.ro a bulharskou Pazaruvaj.com. 

Rockaway tak pokračuje tak v „obsazování“ střední a východní Evropy. Podle Jakuba Havrlanta, CEO Rockaway, mohou dosavadní společnosti, mezi které patří i česká a slovenská Heureka, pomoci těmto vyhledávačům v rychlejším růstu svým know-how a zkušenostmi. I tak jsou všechny tři srovnávače jedničkami ve své zemi, maďarské Árukeresö.hu zaznamenalo v listopadu nárůst návštěvnosti o 25% oproti minulému roku. 
 
Naopak prodávající, jihoafričtí Naspers (bývalí vlastníci portálu Aukro.cz i Heureky), touto transakcí místní trhy vyklidili. Heureka zatím nechce nové nákupy svých vlastníků nijak komentovat. 
 
Dobrou zprávou pro e-shopy je, že Mergado podporuje XML pro všechny zmíněné srovnávače. Pokud tedy chcete být součástí expedice Rockaway k jihovýchodním sousedům, stačí využít Mergado exporty.
 
 
 
 

Přidat komentář