Zboží.cz

Na Nekonferenci oznámil Milan Šmíd, že od 1. srpna 2016 přestane Zboží.cz zobrazovat inzerci e‑shopů, které posílají data do Zboží.cz ve starém formátu XML. Kvůli tomu přestanou fungovat také případné Produktové inzeráty Skliku. A ten den nastal dnes!

Jak situaci vyřešit, pokud používáte Mergado

Navštivte v administraci Mergada svůj export pro Zboží.cz a na stránce Pravidla vpravo stiskněte tlačítko pro převod na nový formát XML Zboží.cz. Následně si data zkontrolujte na stránce Produkty.

Pokud Mergado NEpoužíváte

Máte-li jen XML ve starém formátu přímo ze svého e‑shopu, Mergado ho převede na nový. Založte si svůj uživatelský účet a postupujte jako obvykle při založení nového exportu. Mergado vás provede procesem založení. Nakonec vás informuje o adrese, na které je nové XML. Tuto adresu vložte v administraci Zboží.cz v části Feed –> Editace URL feedu a uložte.

Přeji hodně zdaru
a pevné nervy pro dnešní velký den!

PS: případné dotazy k novému XML Zboží.cz prosím pište do fóra. Děkuji.

Novinka v administraci Zboží.cz

Ilustrační novinka z administrace Zboží.cz.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.