Tipy pana Mergada

V nové sérii článků bychom vám rádi čas od času stručně představili zajímavé tipy při práci s Mergadem. Tento konkrétní tip se bude týkat výběru produktů. Věříme, že jej při své práci oceníte.

Zadání výběru

V odkazu Produkty si u daného feedu klikněte na Rozšířené rozhraní  a zadejte:

PRODUCTNAME !~ MANUFACTURER

(za podmínky, že uvádíte výrobce v elementu MANUFACTURER)

Tímto výběrem zjistíte produkty, jejichž název neobsahuje výrobce

K čemu slouží?

Většina vyhledávačů vyžaduje, aby v názvu produktu byl obsažen i výrobce. Tímto výběrem jednoduše zjistíte, u kterých produktů to tak není.

Výše zmíněné zadání díky použitým elementům odpovídá vyhledávacímu dotazu pro Heureku, ale můžete jej využít i u jiných vyhledávačů, pouze použijte jiné, odpovídající elementy.

Obecný vyhledávací dotaz

V obecné rovině lze totožným způsobem pracovat s libovolnými elementy. Pokud budete chtít zjistit, zda element 1 obsahuje i hodnotu elementu 2, použijete vyhledávací dotaz tohoto vzoru:

ELEMENT1 ~ ELEMENT2

Máte nějaké svoje fígle, které používáte při práci s Mergadem? Podělte se o ně v komentáři nebo nám je napište na mergado@mergado.cz.

Jakub Nožička

Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.