Zvedněte prodej módy v roce 2021. Pomocí informací a novinek ze specializovaných srovnávačů

Přemýšlíte, jak letos zvýšit obrat v online prodeji módy či nábytku? Srovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zveřejnil přehled módní e-commerce za 2020. Jeho predikce a tipy vám ukážou cestu, jak zefektivnit fungování vašeho obchodu. A pokud inzerujete na Bianu, brzo budete moct začít využívat novou administraci e-shopu.

Módní report GLAMI obsahuje užitečná data

GLAMI disponuje velkým množstvím dat, jejichž pomocí dokáže definovat vývoj módní e-commerce v ČR. Kromě základního přehledu, grafů vývoje v průběhu roku a žebříčků top prodejců a nejvyhledávanějších produktů a kategorií také přináší informace o důležitých trendech. Právě ty vám pomohou vydat se v roce 2021 moderní cestou a zaujmout tak více uživatelů.

Kde přehled najdete:

Přehled trhu online módy. Zdroj: Report Přehled módní e-commerce 2020 GLAMI.

Co bude v roce 2021 utvářet módní e-commerce

Využijte toho, že se sociální sítě postupně stávají hlavním prodejním kanálem. Díky delšímu času strávenému doma a všeobecné oblibě služeb jako TikTok, Instagram, Facebook a dalších roste počet uživatelů, které v tomto prostředí rovnou vykonají své objednávky. Jednotlivé sociální sítě také přidávají nové marketingové funkce (např. přímé vytváření katalogů či augmented reality), které nákupní proces zrychlují a zjednodušují.

Trendy pro prodej módy na další rok. Zdroj: Report Přehled módní e-commerce 2020 GLAMI.

Trend udržitelnosti je stále silnější, navzdory finanční nejistotě, kterou pandemie koronaviru způsobila. V ČR vzrostl sortiment udržitelných produktů meziročně desetkrát a až 76 % respondentů průzkumu je ochotných si za udržitelné zboží připlatit. Přidejte se k prodejcům, kteří ochranu životního prostředí v e-commerce berou vážně – přivede vám to mnoho nových zákazníků.

Trendy pro prodej módy na další rok. Zdroj: Report Přehled módní e-commerce 2020 GLAMI.

Používání AI už dnes není výsadou e-commerce velikánů. Mnoho středních i menších e-shopů její pomocí zrychlují a zefektivňují své základní procesy. Jejich zaměstnanci se tak mohou věnovat důležitým úkonům jako je např. kontakt se zákazníky. Chcete ušetřit náklady a zlepšit zákaznickou zkušenost? Implementujte mezi funkce e-shopu virtuální asistenty pro usnadnění výběru velikostí či předpověď vývoje trendů, vyhledávání podle obrázků nebo hyperpersonalizaci.

Rozšíření koronaviru přesun nákupu módy z kamenných obchodů od onlinu urychlilo a přivedlo množství nových zákazníků. Ačkoliv dlouhodobé předpovědi tvrdí, že se v roce 2021 bude situace pomalu vracet k normálu, máte ještě mnoho měsíců, kdy nákupní chování uživatelů v karanténě musíte pečlivě zohledňovat.

Vliv pandemie na online nákupy módy. Zdroj: Report Přehled módní e-commerce 2020 GLAMI.

Na čtvrtý bod se váže zájem uživatelů o pohodlné produkty. I tento trend, v jehož rámci bude nadále zájem o pohodlné domácí a sportovní oblečení, ovlivní vývoj pandemické situace.

Nejvyhledávanější produkty roku 2020.

Biano spouští novou administraci e-shopu

Srovnávač nábytku Biano už před časem informoval o vydání nového vzhledu administrace e-shopu. Bude přehlednější a postupně nabídne několik nových funkcí jako např. vylepšené statistiky či podpůrný vzdělávací systém. Biano nasadilo novou administraci k 9. únoru 2021.

Náhled nové administrace e-shopu. Zdroj: Biano

Nasměrujte váš byznys cestou aktuálních trendů. Vyplatí se vám nejen v ČR, ale například i na vyspělé německé e-commerce.

 

Mohlo by vás zajímat:

Zapojte se do služby FAVI EXTRA. Podpoříte pozice vašich produktů v katalogu FAVI

Uvažujete, jak k nákupu nábytku online přilákat více zákazníků? Je pro vás důležitá zpětná vazba, abyste zjistili, jaké zboží je oblíbené a kde vaši inzerci či služby můžete vylepšit? FAVI pro e-shopy připravilo novou funkci pro sběr uživatelských recenzí na produkty i kvalitu služeb e-shopu.

30.11.2021
Jak zpřehlednit kampaně v Google Shopping pomocí custom_label

Využíváte všechny možnosti, které Google Shopping nabízí? Řiďte vaše reklamní kampaně ještě efektivněji – díky elementu custom_label seřadíte sortiment například podle sezónnosti zboží. A to se během vánoční nákupní horečky víc než hodí.

02.11.2021
Které srovnávače zboží zvednou prodeje vašeho e-shopu

Zbožové srovnávače a vyhledávače jsou dlouhodobě efektivním nástrojem inzerce. Najdete mezi nimi několik univerzálních pro začátečníky i pokročilé prodejce. Ale i takové, které zatím neznáte, a přitom vám budou umět přivést nové zákazníky. Zorientujete se v nich pomocí Mergado průvodce.

22.10.2021

Přidat komentář