Nové ikony Zboží.cz pro e-shopy

Také jste viděli v administraci Zboží.cz novinku o tom, že připravilo ikonky, které si můžete umístit na stránky svého e‑shopu, a vrtá vám hlavou, k čemu je to dobré? Pak si přečtěte následující řádky. Zjistil jsem pro vás podrobnosti.

O ikonkách Zboží.cz

V srpnu 2015 se v administraci Zboží.cz objevila nová stránka Provozovna > Správa provozovny > Ikonky na web a na ní najdete tři různé ikonky, odkazující do profilu vašeho e‑shopu na Zboží.cz. Pokud se vyznáte v programování webů, zjistíte, že ikonky jsou skutečně pouhým odkazem na váš profil na Zboží.cz, bez jakýchkoliv dalších funkcí. Z dokumentace pak vyčtete, že jejich nasazení na stránky vašeho e‑shopu není povinné.

Jak vypadají ikony pro e‑shop Zboží.cz

Adminsitrace Zboží.cz s ikonami pro e.shop

Náhled administrace Zboží.cz.

Ikona Zboží.cz pro e-shop Ikona č. 2 3. ikona Zboží.cz na stránky e-shopů

Náhledy ikon.

Proč ikonky vznikly

Zeptal jsem se Milana Šmída ze Zboží.cz, proč vlastně ikony vznikly. Odpověděl, že je to na přání samotných e‑shopů. Řada z nich prý vytvářela ikony své, často bez potřebných grafických znalostí. To aby navýšili své hodnocení uživateli na Zboží.cz. A tak vytvořil tým Zboží.cz ikony vlastní.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.