Zboží.cz vypovídá smlouvy o poskytnutí služby Zboží Standard

Článek zveřejněn 08. 01. 2013
| 1 minuta čtení

Zboží.cz a platby za inzerci

Nejprve si povězme něco o platbách za inzerci na Zboží.cz. Tradiční inzerenti uzavřeli se Seznamem před časem smlouvu o poskytnutí služby Zboží Standard. Na jejím základě inzerují na Zboží.cz. Inzerci platí na základě papírové faktury, která přichází jednou za měsíc.

Na podzim přibyla nově možnost platit inzerci na Zboží.cz pomocí Seznam Peněženky.

Výpověď smlouvy o poskytnutí Zboží Standard

Seznam připravuje ukončení prvního ze jmenovaných způsobů platby za inzerci. Do budoucna počítá pouze s platbou ze Seznam Peněženky. A tím se dostáváme k dokumentu, který vypadá asi takto:

Ukázka výpovědi služby Zboží Standard

Ukázka výpovědi služby Zboží Standard, odeslaná v lednu 2013.

Jde o výpověď smlouvy, na jejímž základě skončí k 30. červnu možnost platit za inzerci zpětně na základě papírové faktury. Všichni inzerenti tak budou platit pomocí Seznam Peněženky. Jen je to nešikovně napsané, tak může dokument vzbuzovat pocit ukončení inzerce samotné. Není tomu tak.

Napsal / pan Mergado / 08. 01. 2013
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

Google Adwords jde právě opačným směrem a umožňuje partnerům platit za kliknutí zpětně na základě měsíční faktury. Pravděpodobně mají dobře “vyladěný” rozhodovací proces výběru partnerů pro tento způsob fakturace, který se mi zdá především administrativně méně náročný.

Předpokládám, že to Seznam zavedl z důvodu výskytu neplatičů a tak to odnesou i ostatní — jak jednoduché.

Michal / 08. 01. 2013 - 22:57

Díky za upozornění, dopis mi také došel ohledně http://lepime.cz a než jsem se o to stačil zajímat, tak už je tu článek.

Pari / 08. 01. 2013 - 23:04

Souhlasím s Michalem, že je to způsobené neplatiči, ale také si myslím, že to bude z důvodu lepšího cash flow — proč mít peníze za cca 45 dnů, když je můžu mít dnes. Pro náš eshop www.luxusnipradlo.cz to znamená další hlídání seznam peněženky, protože neradi někoho úvěrujeme a raději dobíjíme po menších částkách. Myslím si, že na tom seznam může i prodělat, protože hodně krát se stane, že Vám dojde kredit a uběhne nějaký čas než se dobije — zvláště u malých eshopů.

Tomáš / 09. 01. 2013 - 09:41

Momentální způsob placení má výhodu, že nemusím hlídat zdali je kredit nebo již došel, ale může se stát, že vzrostou náklady a hůře se to hlídá.

Anonym / 09. 01. 2013 - 11:01

Seznam k temto vypovedim posila jeste informacni mail ve kterem je vse vysvetleno. Tady je zverejnena jen vypoved.

XP3 / 09. 01. 2013 - 15:51

Drzost oddělení Zboží.cz je do nebe volající. Posílat výpovědi smluv bez toho, aby přiložili nějaký informační dopis proč se toto děje a že zavádějí nový způsob platby je opravdu ignorace největšího kalibru. Takovéto jednání mě doslova sere a již hodně dlouhou dobu čekám na to, kdy bude paní manažerka sesazena ze své pozice za svéneuvážené kroky.

Luděk / 10. 01. 2013 - 09:41

Někdo výše psal, že k dopisu jsou přikládány nějaké průvodní informace, případně vysvětlující e‑mail. Nám nepřišlo nic. Jen ten dopis dnes.
Ráno, když mi to doručili, jsem nevěřil svým očím a okamžitě to začal řešit s markeťákem. Není nad trochu ranního šoku.
I to gestapo, když shánělo lidi do transportů, komunikovalo lépe. Ani se nedivím, že mi na recepci v Seznamu řekli, ať do Zboží raději nevolám, že tam teď mají trochu dusno a kvůli tomu dopisu přetížené linky…

Vlastimil Svoboda / 10. 01. 2013 - 10:40

Dobrý den, všem,

velice se omlouvám za nedorozumění, ke kterému mohlo dojít. O změnách, které na Zboží.cz nastanou jsme všechny naše klienty informovali emailem. V něm jsme informovali také o tom, že začínáme poštou rozesílat výpovědi smluv. V případě, že jste mail nedostali kontaktujte nás na mailu zbozi@firma.seznam.cz

Pokud je vám cokoliv jiného nejasné, určitě se nám ozvěte na 234 694 333 nebo 234 694 334.

Příjemný zbytek dne,

Štěpánka Kovaříková, manažerka serveru Zboží.cz

Štěpánka Kovaříková / 10. 01. 2013 - 16:56

je to kec, jediny email ktery prisel uz 11.10. je tento

Vážení obchodní přátelé, 

ráda bych vás informovala, že jsme pro Vás připravili možnost placení upřednostněných položek na Zboží.cz (Zboží Standard) formou platebního nástroje Peněženka. Výhody využití tohoto platební nástroje jsou následující: 

• lepší kontrola nákladů za službu Zboží.cz

• možnost okamžitého dobití kreditu částkou do výše Kč 1 000 000 včetně DPH.

• eliminace bankovních poplatků (při on-line dobití kreditní kartou)

V příloze najdete manuál, jak v Peněžence provést potřebná nastavení. 

Věříme, že výše uvedené bude pro mnohé z Vás přínosem. 

V případě Vašich dotazů budeme rádi k dispozici na mailu zbozi@firma.seznam.cz či telefonních číslech 234 694 333 – 4.

S pozdravem a přáním hezkého dne. 

________________________________________________________

Štěpánka Kovaříková

Manažerka Zboží

Seznam.cz, a.s.

Radlická 608/2

150 00 Praha 5

fax: +420 234 694 115

gsm: +420 724 025 102

sledujte nás na Twitteru: 

@zbozi_cz ”

ja / 11. 01. 2013 - 12:43

Také náš eshop obdržel tuto výpověď. Neobdržel infomail, do spamu nespadl, poctivě platíme faktury.
Pominul-li, že písemná výpověď bez předchozího písemného upozornění spadá do kategorie “pirátského kapitalismu” (smlouva je smlouva a je na papíru), jsou jistě jiné cesty, jak více customer-friendly konvertovat zákazníka na peněženku. Taky jste mohli těch 95% poctivců, kam spadá i náš eshop, přetáhnout na peněženku a zbytku dát výpověď. Třeba výhodnější nabídkou cen, ale to by někdo musel zainvestovat, že jo.
No kupu zákazníků jste si naštvali a já osobně už s Váma žádnou smlouvu nepodepíšu, to ty peníze raději budu dávat Heurece. No kdybych byl majitel, manažer, který dal toto rozhodnutí by letěl okamžitě.
Zákazník Vám generuje peníze, ne platební metoda.

Anonym / 11. 01. 2013 - 11:07

Cituji:
>No kupu zákazníků jste si naštvali a já osobně už s Váma žádnou smlouvu nepodepíšu, to ty peníze raději budu >dávat Heurece. No kdybych byl majitel, manažer, který dal toto rozhodnutí by letěl okamžitě.

Kdyby to bylo tak jednoduché :), Dnes je potřeba být i na zboží i na heurece. Přece si nenecháte ujít velkou část zákazníků. Proto jsem byl v první chvíli zděšený co jsme udělali špatně a za co nám zrušili smlouvu. A pěkně mě to na…lo. Ale s klidnou hlavou jsem si pak řekl, že to není možné a že se večer kouknu na net jestli tam něco o tom není. Přece nemohu být sám :)

Nicméně mail nám také nedošel. Podle mě je to jen zastírací manévr a maily neposlali, nebo jen až těm v další várce výpovědí.

Pavel / 11. 01. 2013 - 22:19

Opravdu nešťastně formulovaný dopis, nedávalo nám to v www maxim-pneu cz vůbec smysl :(

Maxim / 08. 03. 2013 - 14:58

Náš obchod se šperky www sperky-stribrne-ocelove cz už také přešel na systém placení přes peněženku, ale nejsem si jistý, jestli je to do seznamu krok správným směrem.

Tomáš / 12. 03. 2013 - 17:15

Já to beru jako pozitivní změnu. Peníze bych jim poslal tak jako tak, úročení na běžném účtu a jako kredit na Seznamu je téměř stejné. :-) Mám u nich např. http://www.salmax.cz a několik dalších obchodů, tak jsem rád, že nemusím platit každou fakturu zvlášť.

Honza / 19. 03. 2013 - 12:45

Hezké odpoledne,

informační maily (jeden z nich je uveden v diskusi) jsme posílali všem klientům. Bohužel se stává, že se některé nedoručí. Jeden z hlavních důvodů je změna mailového kontaktu eshopu, která nám není hlášená. Klienty jsme o změněně informovali 2x mailem. S ohledem na skutečnost, že byly k produktu Zboží Standard sepisovány s klienty řádné Smlouvy o poskytnutí služby, bylo třeba tyto řádně formálně ukončit Výpovědí. Jde však pouze o formalitu, nikoli faktickou skutečnost, že bychom vyřazovali hromadně obchody z vyhledávání na Zboží.cz.

V rámci přechodu na platební nástroj Seznam Peněženka není třeba podepisovat nových smluv. Stačí jen provést nastavení, která jsou uvedena na URL adrese http://napoveda.seznam.cz/cz/zbozi/napoveda-pro-internetove-obchody/nav….

V případě, že nabýváte dojmu neinformovanosti a máte konkrétní otázky, směřujte je prosím na můj mail. 

Děkuji.

Štěpánka Kovaříková
stepanka.kovarikova@firma.seznam.cz
Manažerka služby Zboží.cz

Štěpánka Kovaříková / 20. 03. 2013 - 14:22

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.