Zrychlete si práci na nové stránce Produkty v Mergadu

Článek zveřejněn 12.06.2019

Na konci května jsme vám představili další důležitý release Mergada. V jeho rámci jsme naostro nasadili nový design stránky Produkty, která prošla kompletním přepsáním. Jedna z jejích nových užitečných funkcí je možnost „rychlé manuální editace“. Ukažme si, jak vám pomůže zrychlit práci.

Rychlejší způsob provádění změn

Starý způsob manuální editace na stránce Produkty můžete nadále využívat tak, jak jste zvyklí. Na konkrétním řádku u výstupních hodnot (na pravé straně výpisu produktů v zobrazení, kdy vidíte elementy) nově najdete ikonu tužky, která zpřístupňuje menší okno pro nastavení manuální hodnoty.

Náhled rychlé manuální editace.

Tyto manuální změny se typicky provádí u dopárování produktů, kde se napřímo změní hodnoty v elementech PRODUCTNAME a případně i PRODUCT, nebo když se doplňují chybějící parametry k produktům (materiál apod.).

Příklad změny hodnoty v elementu PRODUCTNAME pomocí rychlé manuální editace.

Práce s myší a klávesovými zkratkami dohromady je nejrychlejší

Uživatelé samozřejmě mohou postupovat tak, že kliknou na ikonu tužky na daném řádku, vyplní hodnotu, kliknou na uložení a budou tuto operaci provádět tolikrát, kolik je třeba. Existuje však rychlejší způsob. Je jím zkombinování práce s myší a klávesových zkratek.

Nejrychlejší způsob manuální editace hodnot:

  1. Připravte si do clipboardu hodnotu, kterou chcete nastavit do konkrétního elementu (např. nový text pro PRODUCTNAME).
  2. Zmáčknutím „Ctrl + klikem myší“ do hodnoty kdekoliv v daném řádku (není třeba se trefovat na ikonku pro editaci) otevřete editor, kurzor se automaticky nasměruje dovnitř a vybere vše.
  3. Pomocí „Ctrl + V“ klasicky rovnou přepíšete označený obsah na novou hodnotu.
  4. Stisknutím „Ctrl + Enter“ změnu uložíte.

 

A to je vše. Naučit se tento úkon je jednoduché a jeho využívání vám urychlí spoustu práce. Zajímá vás, co dalšího přibylo na stránce produkty? Vše najdete v tomto vlákně na naše diskuzním fóru. Pokud máte nápad, jak aktuální vlastnosti stránky Produkty vylepšit či obohatit o další, vyjádřete se prosím sem.

 

Mohlo by vás zajímat:

Přepočítejte měnu pohodlně pomocí Mergada

S přibývajícím počtem zahraničních uživatelů Mergada rostou dotazy na to, jak jednoduše přepočítat měnu, kterou uvádí e-shop, na měnu, kterou vyžaduje konkrétní srovnávač. Měnu v Mergadu přepočítáte dvěma způsoby. Pojďme si je popsat.

28.05.2019

Spravujete v Mergadu export s velkým množstvím produktů a při aplikování pravidel jste narazili na zpomalení tohoto procesu? Správným nastavením vašeho exportu v Mergadu dokážete pravidla zpracovávat rychleji.

18.04.2019
Nastavujte Mergado efektivně #1: Výběry na vstupní hodnoty

V týmu Mergada vnímáme naši platformu jako takový švýcarský nožík na datové feedy. Díky velkému množství funkcionalit a zkušenostem z řešení případů na naší podpoře jsme si postupem času uvědomili, že Mergado vkročilo do nové doby. Do doby, kdy své uživatele potřebuje naučit, jak s tímto švýcarským nožíkem pracovat efektivně.

28.03.2019

Přidat komentář