Glami představuje dávku novinek

Článek zveřejněn 05.04.2018

O blížících se GLAMI DAYS jsme psali nedávno. GLAMI kromě nich přináší několik dalších vylepšení, které vašim zákazníkům usnadní nakupování.

Každý klik rozhoduje

Začneme tím nejzajímavějším. GLAMI zavádí nový element URL_SIZE, který umožňuje uvádět URL adresu dané velikosti produktu. Používáním URL_SIZE získáváte možnost předvybrat stejnou velikost produktu na vašem e-shopu, jakou si zákazník vybral na webu GLAMI. Zákazník tedy po přechodu do vašeho e-shopu nemusí překlikávat mezi jednotlivými velikostmi. To mu ušetří několik kliků navíc a vy ho tak snáz přiblížíte k dokončení jeho objednávky.

Pojďme si teď ukázat, jak si element URL_SIZE v Mergadu přidat a naplnit pravidlem:

  1. V administraci Mergada si nejdřív vytvoříte nový element URL_SIZE.

  2. Dále vám doporučujeme přidat si nový výběr na stránce Produkty, kde je element URL_SIZE prázdný.

  3. Vytvoříte si nové pravidlo typu „Přepsat“, kterým naplníte hodnotu do elementu URL_SIZE a aplikujete jej na výběr z bodu 2. nebo případně na všechny produkty, pokud jste si výběr v rámci bodu 2. nevytvářeli.

Hodnota v elementu URL_SIZE bude pro každý e-shop trochu jiná, dle struktury URL adres jednotlivých velikostí právě na vašem e-shopu. Nejspíš využijete element URL a za něj přidáte další znaky, text nebo identifikátor ITEM_ID z konkrétní velikosti. Potom bude hodnota pro přepisovací pravidlo vypadat třeba takto:

%URL%#%ITEM_ID%

Pokud budete chtít s nastavením konkrétní hodnoty pro element URL_SIZE pro váš e-shop poradit, neváhejte nás kontaktovat na naší technické podpoře.

Jak přidat element URL SIZE v Mergadu.

Vylepšené slevové kódy

Dalším důležitým krokem vpřed je zjednodušené používání slevových kódů. Rozšířené možnosti slevových kódů nejvíc usnadňují zobrazování cen. Vaši zákazníci tak na vašem e-shopu rovnou uvidí ceny, v nichž je už promítnuta hodnota slevového kupónu z GLAMI. Podle průzkumu GLAMI tím můžete zvednout své konverze v průměru až o 30 %. Nastavení aktualizace cen zboží se slevovým kódem se věnuje tato nápověda.

Aktualizace cen za proklik

GLAMI mimo jiné změnilo ceny za proklik. Jejich aktuální ceník naleznete v administraci GLAMI v záložce Nastavení CPC.

Přidat komentář