Lednové novinky v Mergadu

Leden je pro novinky jako stvořený – nové začátky, vlastní vylepšení. I my jsme chtěli přispět, a tak jsme v Mergadu připravili několik vychytávek, které vám nastavování inzerce usnadní a vylepší. Pojďme se na ně podívat!

Vyhledávání e‑shopů

Pokud v Mergadu spravujete více e‑shopů, může být jejich vyhledávání zdlouhavé. Od nynějška přibyla těm, kteří mají v Mergadu víc než 3 e‑shopy, na úvodní straně kolonka pro vyhledávání (doposud měli tuhle možnost jen ti, kdo spravovali 20 a více e‑shopů). Užitečná věcička hlavně pro agentury a marketingové odborníky, kteří řeší inzerci více klientů.   

Nové způsoby dopravy u Heureky

Heureka nedávno aktualizovala možnosti dopravy zboží, tak jsme nechtěli zůstat pozadu a aktualizovali i možnosti v Mergadu. Nově tak můžete zvolit jako dopravce FedEx nebo Raben Logistic, naopak EMS, Radiálku a General Parcel už Heureka nepodporuje. 

Pravidla aplikací

S přibývajícími aplikacemi pro Mergado přibývají i pravidla, která jsou s jejich pomocí vytvářena. Pro lepší přehled jsou teď taková pravidla označená ikonkou dané aplikace.   

Nová stránka Fakturace

Pro lepší přehled o platbách za Mergado vznikla nová stránka Fakturace. Najdete ji v liště na hlavní straně e‑shopu. Kromě informací o všech aktuálně spuštěných aplikacích a jejich ceně máte možnost také změnit fakturační období. Pro každý e‑shop je stránka zvlášť.   

Našeptávač parametrů u exportu pro Zboží.cz

Barvy, velikosti, objemy, dioptrie. Všechny tyhle informace můžete v Mergadu upravovat. Zboží.cz umožňuje u těchto informací uvádět i jednotky. A jejich zadávání je teď v Mergadu ještě jednodušší díky našeptávači proměnných, ze kterých můžete údaje čerpat. Pokud máte tedy informace o barvě nebo velikosti v jiném elementu a chcete ji hromadně přesunout do elementu PARAM, stačí zadat pomocí značky procent element, ze kterého má Mergado informaci vzít. Viz příklad na obrázku. Našeptávač můžete využít i v poli Jednotka, pokud máte tuto informaci ve svém feedu uvedenou v konkrétní proměnné.   

Drobná vylepšení

Zobrazení formátu XML feedu v auditu

Audit XML patří k nejoblíbenějším položkám z Mergadova sortimentu. V prosinci jsme přidali nové formáty pro auditování a do ledna se nám podařilo vychytat drobné chybky. Ve výsledcích auditu taky nově najdete, o jaký export šlo. 

Našeptávání CATEGORYTEXTu u pravidla Hromadné přepsání

Při hromadné změně CATEGORYTEXTu u konkrétních výběrů pomocí pravidla Hromadné přepisování teď můžete využít našeptávač podobně, jako je to u pravidla Hromadná změna kategorií. Našeptávač kategorií zde funguje jen pokud se pravidlo týká elementů, které reprezentují kategorie na daném srovnávači. Tedy např. CATEGORYTEXT pro Heureku nebo google_​​​product_​​​category pro Google nákupy. (Pro jiné elementy našeptávač není aktivní.)  

Vylepšený převodník pro Facebook 

Při tvorbě exportu pro Facebook pomocí převodníku z jiného feedu (např. určeného pro Heureku) umí nově Mergado naplnit FB element GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY z CATEGORYTEXTu. (Nenechte se zmást různým názvem zbožového srovnávače a elementu, Facebook opravdu využívá pro řazení produktů do kategorií element nazvaný GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY a hodnoty vychází z taxonomie Google). Kromě těchto novinek a menších úprav si Mergado polepšilo i v prostředí pro vývojáře. Jak už jste určitě zaznamenali, pár měsíců fungujeme jako otevřená platforma pro vývojáře a snažíme se jim usnadnit i porozumění a seznámení s Mergadem zevnitř. Soupis novinek najdete tady. Doufáme, že budete mít z novinek radost a že vám zase o kousek usnadní nastavování inzerce. Dejte nám vědět – sem do komentářů nebo do fóra – jaká další vylepšení byste uvítali, uvidíme, co pro to můžeme udělat. 

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.