Mergadovy srpnové novinky

Článek zveřejněn 21. 08. 2012
| 1 minuta čtení

Proklikávací odkazy z položek zboží v auditu

Jednotlivá kritéria auditu XML pro vyhledávače zboží obsahují seznam položek, které dané pravidlo porušují. Požádali jste mne, zda by bylo možné zjednodušit návštěvu daného zboží a kontrolu přímo na e‑shopu. Nově tak můžete na adresu kliknout. Je to hypertextový odkaz. Prokliknout můžete na všechny typy URL, tedy jak HTML stránky zboží, tak obrázky.

Nové odkazy v auditu pana Mergada

URL jsou v auditu XML nově klikatelná.

Odlišujeme element s chybějící či prázdnou hodnotou

Pokud vyhledáte v Produktech konkrétní zboží a kliknete na jeho nadpis, zobrazí se vám detailní informace o daném zboží. Novinka je viz následující obrázek:

Nová volba pro zapnutí změny elementu v XML pro vyhledávače zboží

Nová volba pro zapnutí změny elementu v detailu zboží.

Cílem je odlišení situace, kdy si přejete obsah elementu neměnit a kdy si přejete do něj vložit prázdnou hodnotu. Pokud tedy odškrtnete volbu neměnit, můžete ručně napsat správnou hodnotu. Pokud necháte pole prázdné, vloží se element s prázdnou hodnotou.

Nová nápověda při tvorbě nového exportu

Nově se vám při tvorbě nového exportu vypíše stránka s informacemi jak o vytvořeném exportu informovat vyhledávače. Nápověda by měla pomoci méně zkušeným uživatelům v začátcích práce s Mergadem.

Napsal / pan Mergado / 21. 08. 2012
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.