Podzimní novinky z Mergada

Článek zveřejněn 12.10.2017

Spolu s prvním listím spadly i novinky z Mergada – další porce vylepšení a nových možností pro vaši inzerci. Pojďte se na ně podívat a využít je!

Nové pravidlo pro přepisování hodnot v elementech

Přepisování hodnot z jednoho elementu do druhého, spolu s nějakou podmínkou, bylo doposud nutné provádět pomocí výběrů, regulárních výrazů a v několika krocích. Nové pravidlo hromadně přejmenovat hodnoty takové úpravy výrazně zjednodušuje. Jak funguje? 

Pravidlo vám umožňuje vybrat element, ze kterého budete hodnotu čerpat, a stanovit kritéria, kdy má k přepisu dojít. Ukážeme si to na příkladu, kdy chceme CATEGORYTEXT pro produkty vytvořit na základě informací v PRODUCTNAME. Pravidlem tedy můžeme říct, že chceme produktům, které mají v elementu PRODUCTNAME slovo „dámské“, přiřadit konkrétní CATEGORYTEXT – například Dámská obuv.

Můžeme tedy určovat kritéria pro přepis hodnot, což může být opravdu užitečná věcička. Co na to říkáte?

P.S. Nezapomeňte pravidlo uložit a Aplikovat pravidla. 

Glami pro Maďarsko

Vedle českého, slovenské, polského nebo rumunského feedu pro Glami si aktuálně můžete vytvořit i export pro inzerci v Maďarsku – a to je skoro za rohem, tak proč toho před Vánoci nevyužít. 

Cena dopravy u nových exportů

Pro nastavení ceny dopravy u nejrůznějších dopravců máme jednoduché pravidlo – nastavení ceny dopravy. Nově ho můžete nastavit i u exportů pro Srovnáme.cz a Najlepsie-ceny.sk, kde doposud nebylo možné. 

Shoptet a parametry

XML feed pro Shoptet jde nově doplnit o nejrůznější parametry – pravidlo Hromadná změna parametrů teď funguje i u tohoto exportu. 

Novinky v historii 

V historii aplikace nově uvidíte také informace o zapnutí a vypnutí aplikace vázané na export a e-shop, takže budete mít přehled o tom, kdy jste kterou aplikaci zapnuli a jak jste na tom se zkušební lhůtou. Historii budeme navíc nově uchovávat 90 dnů, takže bude možné dohledat i výrazně starší změny než dosud (kdy to bylo jen 30 dní).

Auditujeme FAVI

Mergadův audit odhalí i chyby feedu ve formátu pro FAVI.cz a FAVI.sk, což může být první krok k vylepšení vaší inzerce nábytku a doplňků.

Přidat komentář