Už jsou tu zase! Novinky v Mergadu!

Článek zveřejněn 13.02.2017
Občas jsou nové věci v Mergadu skryté hluboko v kódu a běžný uživatel je ani nezaznamená. Tentokrát jsou to ale věci, které vám ušetří čas a nervy při nastavování inzerce. Doporučujeme tedy před přečtením článku vymyslet, jak naložíte s volným časem, který vám teď vznikne!
 

Hromadné přejmenování kategorií s předvyplněním

Našeptávač je fajn, což o to. Ale takové automatické předvyplnění všech kategorií ze vstupního feedu, které potom snadno upravíte na správné kategorie, to je teprve bomba! Teď už nemusíte kopírovat názvy kategorií z dalšího dokumentu a postupně si odškrtávat, které kategorie už jsou upravené. Jednoduše změníte všechny, které vám pravidlo nabídne. 
 
Stačí kliknout na předvyplnit všechny.
 
 
V situaci, kdy neupravujete všechny kategorie, ale například jen pár nových, které ve vašem e-shopu přibyly, by se vám mohla hodit funkce přidávání více řádků najednou – každý klik, který nemusíte udělat, se počítá.
 
 

Import pravidel 

Využívat věci, které už někde fungují, dává smysl. Podobně nám dává smysl i možnost importovat pravidla z jiného exportu, ke kterému máte přístup. Tedy třeba využít stejná pravidla pro export do Zboží.cz a Heureku bez nutnosti jejich opětovného vytváření.
 

 

Nové možnosti výběru produktů

Tvorba výběrů je základním stavebním kamenem Mergada. K nejrůznějším možnostem výběru podle konkrétní hodnoty teď přibyla možnost vybírat produkty podle počtu znaků v konkrétním elementu, a to bez použití regulárních výrazů (které ale doporučujeme i tak :) )
 
 

Úprava hlavního menu

Jestli jste si někde všimli změn, pak to nejspíš bylo právě v hlavním menu. Pro snazší orientaci a zrychlení procházení mezi nejčastěji používanými záložkami jsme přidali do hlavního menu odkaz na Proměnné a Elementy. 
 
 

Nové formáty Mailkit, CJ.com a Biano

Chystáte se expandovat na další trhy? Mergado nově podporuje i XML formáty pro Biano, které se specializuje na bytové vybavení a doplňky, affiliate síť CJ.com, a taky Mailkit, který sice není přímo srovnávačem, ale XML feed používá k vytváření newsletterů a dalších kampaní, ulehčí vám tedy práci i v tomto směru. 
 
To by bylo pro dnešek všechno, ale můžu vás ujistit, že kluci z vývoje už pracují na dalších vychytávkách!
 
Až si všechny dnešní novinky projdete a vstřebáte je, dejte nám vědět do fóra nebo komentářů, jak se vám líbí!
 
 

Komentáře

Za mne jsem velmi spokojena. Párovat +100 kategorií znamenalo +100 kliknutí. Nyní na to stačí 1 kliknutí.

Petra Mikulášková/Úterý, 14. Únor 2017 - 13:11

Super změny, ty první dvě mi hodně pomůžou.

Lukáš Kročil/Středa, 22. Únor 2017 - 8:03

Přidat komentář