Vylepšení výběrů, auditů i Mergadova XML, to jsou poslední novinky

Luděk Volejník
7. 9. 2016
2 minuty čtení
Vylepšení výběrů, auditů i Mergadova XML, to jsou poslední novinky (ilustrační obrázek)

Po nasazení aktualizace z minulého týdne tu pro vás máme opět pár novinek, na které stojí zato se mrknout. Pojďme si k tomu napsat něco víc.

Podrobnější informace u výběrů

U jednotlivých výběrů se nově zobrazují informace o počtu produktů v tomto výběru a počtu pravidel, kterých se tento výběr týká. Tato informace se zatím nezobrazuje u větších exportů, jelikož by výpočet příliš zpomaloval načítání stránky. Berte to tedy zatím jako takovou ukázku, na zobrazení většího počtu produktů u všech exportů, i těch velkých, vývojáři horlivě pracují.

Vylepšené výběry

Audit zobrazuje i vnořené elementy

Z feedbacku od klientů čerpáme často a toto je výsledek jednoho z nich.

Dosud se totiž v auditu nezobrazovaly vnořené elementy XML feedů, tomu je konec a nyní už se zobrazují, tak jako každý jiný element.

Audit a podpora vnořených elementů

Nastavení generátoru e‑shopového řešení

Vzhledem k tomu, že jsme oznámili přípravu marketingového modulu pro platformu PrestaShop, přidali jsme do nastavení e‑shopu možnost zvolit generátor e‑shopového řešení. Více informací o modulu pro PrestaShop očekávejte již brzy.

Nastavení generátoru eshopu

Vytvoření elementu != vytvoření proměnné

Dosud se v Mergadu při vytvoření nového elementu vytvořila k němu i příslušná proměnná, ovšem i díky feedbacku od vás se vyskytly případy, kdy to nebylo, řekněme zcela vhodné řešení. Nově si při vytváření elementu můžete zvolit, zda chcete zároveň s ním vytvořit také příslušnou proměnnou nebo jen samotný element.

Tvorba elementu a proměnné k němu

Nové elementy v Mergadově produktovém XML

Jde hlavně o nové elementy pro připravovanou podporu formátu zatím nejmenované mailingové aplikace. Více informací, o které elementy jde, jsme shrnuli v samostatném článku.

Závěr

Pokud máte připomínky na vylepšení nebo vám nějaká funkce v Mergadu chybí, můžete se o ni podělit např. v našem fóru. Na mnohé jsme sice už přišli časem i sami, někdy i pár let dozadu, ale ten kdo se věnuje vývoji softwaru, chápe priority roadmapy, apod., ale to by bylo na samostatný článek. ;)

 

Luděk Volejník

Senior konzultant Mergada Luďek působí v oblasti e‑commerce již přes 15 let. Ostřílený support master a lektor vás provede zákoutími Mergada i světem regulárních výrazů. Na svém kontě má stovky vyškolených uživatelů Mergada, kteří se stali uznávanými odborníky na feed marketing, PPC a SEO.