Novinky v Mergadu - září 2017

Polovina měsíce, tak kde jsou novinky z Mergada? Právě tady! Všechny ještě teplé z releasu, jak se nasazení nové verze říká. Pojďme si je projít, věříme, že vás potěší!

Polovina měsíce, tak kde jsou novinky z Mergada? Právě tady! Všechny ještě teplé z releasu, jak se nasazení nové verze říká. Pojďme si je projít, věříme, že vás potěší!

5 nových formátů

Začneme hned tou největší peckou – v září přibylo do Mergada 5 nových inzertních formátů, které můžete rovnou vyzkoušet. Jsou to:

  • Favi – oblíbený portál pro prodej nábytku a bytového vybavení, který má vedle klasických také několik speciálních elementů – třeba možnost uvést vynášku do patra zdarma, což se projeví ikonkou u produktu. 
  • Everysize CSV – německý srovnávač obuvi, dobrá příležitost pro expanzi za hranice
  • Shopzilla – porovnávač cen, oblíbený v anglicky mluvících zemích
  • Price Grabber – stejný případ jako Shopzilla
  • Skrz.cz – nabídkový formát, který ještě popíšeme dále

Vedle nových formátů najdete novinky i u zavedených formátů. Do exportu pro Biano jsme přidali element Biano CPC, kam se propisuje cena za proklik. 

Staronový je také formát Skrz.cz  — ten jsme v Mergadu již měly, jednalo se ale o produktový typ feedu (tak se taky tento formát nově v aplikaci jmenuje). Od teď můžete použít i nabídkový feed pro Skrz.cz. V čem se liší? Produktový feed – tedy ten nově nasazený – je klasický, určený k inzerci produktů, skrze nabídkový feed můžete inzerovat i služby. Tedy poukazy na jídlo, ubytování a podobně. Podrobnou specifikaci a vysvětlení obou feedů najdete tady

Nováčci v auditu

Pokud si chcete zkontrolovat stav svého XML feedu a máte ho vytvořený pro Shoptet nebo Spartoo, pak nově můžete. Chcete ho rovnou vyzkoušet?

Typy výběrů

Jak bývá poslední dobou dobrým zvykem, přibyly i tentokrát nové možnosti výběru na kartě Produkty. Nyní to jsou to jsou kritéria: “je prázdný” a “není prázdný” pro snadnější vyhledávání prázdných polí. 

Tahle možnost už byla dříve v Mergadu dostupná pomocí kombinace “je rovno/​není rovno” či obsahuje/​neobsahuje reg. výraz a v dalším políčku nezadávat nic a tato možnost tam stále je a funguje, nemusíte se bát, že by se dříve uložené výběry pokazily. 

Dopravci pro Heureku 

Jak jsme nedávno psali, Heureka umožňuje nastavit jako způsob dopravy také Zásilkovnu nebo provozovny DPD Pickup. V Mergadu je teď najdete v pravidle Nastavit cenu dopravy, jako ostatní způsoby a nemusíte ho obcházet složitými úpravami.

Jako drobnost na závěr jsme připravili podrobnější vysvětlení v notifikaci u případné chyby ve výpočetním pravidle, takže se dozvíte, proč nefunguje – například tehdy, když budete dělit nulou nebo nepoužijete číslo. 

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.