Přizpůsobte si stránku pomocí Bookmarkletů

Článek zveřejněn 10.01.2018

Stalo se vám, že jste v naší aplikaci potřebovali něco zvýraznit nebo mít očíslované řádky? Máme pro vás vychytávku, jejíž pomocí rychle upravíte stránku podle vlastních potřeb nejen v Mergadu, a přitom nemusíte nic hackovat. Znáte Bookmarklet?

Co je Bookmarklet

Bookmarklet je kousek javascriptového kódu, uložený v prohlížeči jako klasická záložka webové stránky. Dovoluje uživateli udělat změny, které ovlivní to, jak stránka vypadá. Můžete si díky tomu zvětšit písmo, podtrhávat text, měnit text nebo vykreslit tabulku s daty.

Bookmarklet funguje jako oblíbená záložka obsahující adresu. Když na ni uživatel ťukne, prohlížeč si vezme její adresu a přejde na ni. Když ovšem záložka neobsahuje URL adresu ale javascriptový kód bookmarkletu, tak si ho prohlížeč sice převezme, ale zůstane na stávající stránce a udělá to, na co je javascript určený.

Instalace a tipy

Bookmarklet nainstalujete tak, že ho ze stránky myší přetáhnete do lišty prohlížeče, kde máte záložky. A nebo si přidáte jakoukoliv stránku do oblíbených záložek a změníte v ní URL na javascriptový kód bookmarkletu.

Nejvíc bookmarkletů najdete na této stránce. Jeden užitečný máme i na našem fóru, který rozbalí data o produktech tak, že je uvidíte všechny naráz. Nejpoužívanější bookmarklety můžete mít uložené v liště, takže se k nim lehce dostanete a můžete je rychle použít.

Přidat komentář