Shopcamp 2017 očima Mergada - banner

Tradiční zářijovou e‑commerce akcí je pražský Shopcamp. Ani letos na něm Mergado nemohl chybět se svou pojízdnou Nekavárnou. Navíc jsme ale testovali Mergadovo nahrávací studio a někteří si střihli i workshop. Jaké to celé bylo?

Tradiční zářijovou e‑commerce akcí je pražský Shopcamp. Ani letos na něm Mergado nemohl chybět se svou pojízdnou Nekavárnou. Navíc jsme ale testovali Mergadovo nahrávací studio a někteří si střihli i workshop. Jaké to celé bylo?

Za Mergado vyrážela z Brna početná výprava a ani brzká ranní hodina tyto počty nezredukovala. Každý mířil za trochu jiným cílem – Luďa vedl jeden z workshopů, Kuba s Pavlem měli na starosti náš stánek s kávovarem. Natálka s Káťou obcházely jednotlivé přednášky a lovily zajímavé informace a hosty, které pak Radim usadil před kameru. A nad tím vším bděl náčelník Michal, který byl skoro permanentně s někým v rozhovoru. 

Co říkal na Shopcamp a svůj workshop Luďa?

„Jednalo se o ryze praktický workshop pro uživatele, kteří s Mergadem zatím nepracovali nebo s ním teprve začínají. “Proklikali” jsme se společně základními částmi Mergada a ukázali si, jak se do něj napojuje datový soubor. Dále jsme prošli tvorbu výběrů a k čemu slouží a následně několik základních typů pravidel pro optimalizaci feedu. Zmínka přišla také na elementy a proměnné, rozšiřující aplikace z Mergado Store, free modul pro PrestaShop, bezplatný audit feedu a první měsíc provozu zdarma.“ 

Stánek pana Mergada a barista Pavel

„Letošní ShopCamp byl sice náročný, ale taky opravdu fajn. Vstávání ve čtyři ráno, jízda do Prahy, stavění stánku – nejlepší pracovní ráno, jaké si člověk může přát! Ale co, někdo to udělat musí a já se na to nabídl dobrovolně. Pak už to bylo lepší. Začali chodit lidi, já jim vařil naše dobré mergadovské kafe (sám jsem si jich za den pár dal) a řečnili jsme o Mergadu a dalších věcech. Sem tam jsem si odběhl s někým pokecat, podívat se na přednášku nebo si dát burger. (Děkuji všem kolegům, kteří mě u kafe vystřídali!) Takže jo, byl to dobrý den a příští rok snad bude zas.”

Reportérka Natálka

„Shopcamp není jen místo, kde účastníci absolvují přednášky, ale i místo, kde se všichni navzájem potkávají a mají prostor na společnou debatu. Součástí programu byly i workshopy a jeden z nich (vedle Luďka) vedl také Milan Šmíd ze Zboží.cz. Toho jsem si odchytla a vedla s ním rozhovor o tom, jak a proč by měli majitelé připravovat svoje e‑shopy na zimní sezónu, i o tom, jaké novinky Zboží.cz připravuje. Sama jsem několik přednášek absolvovala a dvě z nich byly od Jindry Brouskové, která se věnuje například krizové komunikaci. Velmi zajímavé byly právě její příklady jak porozumět emocím v komunikaci a pár rad mi dala i v rozhovoru, který vám brzy nasdílíme.“

V následujících dnech a týdnech se můžete těšit na i na další rozhovory —  třeba s Evou Knirschovou, Pavlem Kročákem a dalšími. 

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.