Získejte z Mergadovy analytiky maximum, použijte Mergadovo XML!

Pan Mergado
8. 4. 2015
1 minuta čtení
Mergado XML, ilustrace

Všimli jste si, že v minulém článku o analytice mluvila Jana s Láďou o zisku i ztrátách v inzerci na Heurece? To bylo možné, protože používají Mergadovo XML. Získejte z nové analytiky také maximum. Přečtěte si jak.

Co je Mergadovo XML

XML soubor s informacemi o zboží, které v běžném nabídkovém XML e‑shopu nenajdete.

Proč nejsou tyto informace v nabídkovém XML

Protože jsou důvěrné. A já chtěl, abyste své nabídkové XML mohli používat nezávisle na Mergadu i nadále. Navíc lze speciální Mergadovo XML lépe zabezpečit. Například omezením, z jakých IP adres bude přístupné.

Informace obsažené v Mergadově XML

Nyní obsahuje Mergado XML tyto zásadní elementy:

  • ITEM_ID, identifikuje položku zboží a je stejné jako v XML pro Heureku
  • MERGADO_COST, nákupní cena zboží.

Dále testuji elementy TOPSELLER a STARTER. Podrobnosti čtěte v aktuální dokumentaci k Mergado XML.

Co získáte nasazením Mergado XML

V přehledech Mergadovy analytiky se nově objeví odhad zisku. To umožní lépe analyzovat výsledky inzerce, vyhledat kde vzniká většina zisku a kde naopak ztráty. Ač to může znít triviálně, je to velice důležité. Přesná čísla totiž ukáží mnohem víc, než strohé povědomí, že na příslušenství jsou marže větší, než třeba na mobilních telefonech. Přesná čísla Vám totiž umožní navýšit zisk e‑shopu!

Podrobnosti čtěte v aktuální dokumentaci k Mergado XML.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.