Crony otevírají dveře lepší automatizaci

Článek zveřejněn 21.10.2020

Vlastníte e-shop, anebo jich několik spravujete? Při své práci jste se už určitě setkali s Cronem – službou, která hlídá pravidelné spouštění úloh na hostingu webu. Jeho používání vám zabezpečí automatické generování XML feedu a v nasledujících řádcích vám přiblížíme, proč se bez něj neobejdete při exportu z Mergado Packu.

Užitečná Cron služba

Co je to Cron? Program, který je součástí webhostingu a bežných serverů. Služba funguje zejména pro zautomatizování opakovaných úloh a poskytuje velkou výhodu, protože spouští úlohy v daném čase. V hostingu se využívá na periodické volání zvoleného skriptu, anebo na generování statistik či exportů. Uživatel si může sám nastavit a určit čas, ve kterém se mu budou dané skripty spouštět. Cron úlohy jsou také užitečné při aktualizaci databáze a pro pravidelné stahování určitých informací z internetu.

Crony se spouští buď jako různé skripty na webhostingu, anebo jako libovolná URL adresa. Rozlišujeme několik verzí této služby. Základní balíky se obvykle vztahují na menší počet záznamů či větší časové rozpětí mezi opakovaným spuštěním úlohy. Vyšší tarify nabízí aktivaci více Cron úloh a kratší interval spuštění.

Ovládejte crony pomocí appky Cron runner

I uživatelé Mergada mohou důležité procesy na jejich webu spouštět automaticky pomocí cronů. Udržení funkčnosti stránek ale také aktualizaci a import produktů na e-shopu jim zajišťuje aplikace Cron Runner. Disponuje přehledem všech nastavených cronů, snadnou úpravou jejich nastavení, pozastavením a opětovným spuštěním cronu na jedno kliknutí.

 

Generování XML feedu z Mergado Packu

Plugin Mergado Pack nabízí mnoho užitečných služeb. Jednou z nich je i vytvoření XML feedu pro platformu Mergado. Vygenerovaný export vložíte do appky a následně ho napojíte na libovolný počet srovnávačů.

Tento export je však statický, což znamená, že jakmile ho jednou vygenerujete, nezmění se. Vy však ve vašem e-shopu měníte ceny, přidávate produkty a děláte další úpravy. Aby tento export zůstal stále živý a aktualizovaný podle změn na vašem e-shopu, je potřeba ho neustále přegenerovávat.

Cron služby v tomto případě šetří čas od ručního aktualizovaní XML feedu na příslušném exportu. Po zkopírování příslušné URL adresy ze záložky Cron úlohy v administraci Mergado Packu ji vložíte do Cron služby vašeho hostingu nebo do aplikace Cron Runner.

Mějte počet Cron úloh pod kontrolou

Většina Cron služeb je omezená na počet úloh či frekvenci spuštění. Co však v případě, kdy vám aktuální Crony na webhostingu nestačí? V nových verzích Mergado Packů přibyde možnost postupného generování exportů. Tato funkce zajistí stabilnější vytváření feedů a minimalizuje případy, kdy se při generování objeví chyba (např. nedostačující paměť hostingu či tzv. maximum execution time - maximální doba běhu skriptu).

Toto vylepšení však přináší nutnost častěji spouštět Cron úlohy pro spuštění generování exportů. K tomuto úkonu je potřebná kvalitní Cron služba. Na trhu máme k dispozici množství samostatných Cron služeb či webhostingů s funkcií Cron. Jejich jednoduchý přehled najdete na tomto webu.

 

Cron služby jsou silní pomocníci při automatizaci generování XML feedu s produkty vašeho e-shopu. Pokud si s nimi nevíte rady, podívejte se na ukázku nastavení u webhostingu společnosti WEDOS. Díky modulu Mergado Pack vyexportujete data v XML formátu ve specifikaci Mergado a vytvoříte tak lepší datové soubory. Stáhněte si ho zadarmo, napojte na Mergado a vyzkoušejte sílu aktuálních dat ve vašem feedu.

Cron Runner

Používání aplikace Cron Runner vám zajistí pravidelné spouštění webových procesů, rozšíření či pluginů. Efektivně ji využijete pro udržení funkčnosti vašich stránek, ale také při aktualizaci a importu produktů na e-shopu. Appka nabízí přehled nastavených cronů, možnosti úprav jejich nastavení, pozastavení a opětovného spuštění.

Mohlo by vás zajímat:

S novou verzí Mergado packu pro WooCommerce využijete reklamní systémy naplno

Mergado modul pro WooCommerce pomáhá vytvářet, spravovat a měřit online obchod na Wordpressu bez nutnosti zasahovat do jeho zdrojového kódu. Jeho verze 1.2.0 obsahuje mnoho užitečných funkcí, které vám usnadní práci v několika reklamních systémech.

08.08.2019
S novým Mergado modulem propojíte e-shopy z OpenCart

Po modulech pro platformy PrestaShop, Magento a WooCommerce (Wordpress) vítáme do rodiny Mergado Marketing Packů modul pro systém OpenCart. Díky němu dokážete propojit Mergado s tímto oblíbeným e-shopovým řešením, které nabízí rozsáhlé možnosti dalšího nastavení.

11.04.2019
Uživatelé PrestaShopu využijí Mergado Pack i pro verzi 1.7

Před časem uvedl PrestaShop svoji verzi 1.7. Oproti předchozím verzím funguje tento systém na odlišném jádru. To znamenalo, že s novou verzí PrestaShopu většina modulů přestala být kompatibilní. Do nedávna to byl i případ modulu Mergado Marketing Pack pro PrestaShop.

16.01.2019

Přidat komentář