Automatické aktualizace zboží na Google Nákupech zvýší návštěvnost vašich reklam

Článek zveřejněn 07.03.2019

Prodlevy při aktualizaci produktových dat vašeho zboží mohou způsobit, že se k zákazníkům dostanou nepřesné informace. Takové nesrovnalosti ovlivňují míru jejich spokojenosti, a tedy jejich chuť u vás nakupovat. Na Google Nákupech se těchto prodlev zbavíte pomocí automatických aktualizací zboží.

S automatickými aktualizacemi zboží Google Shopping budou vaše data stále aktuální

Používejte značky strukturovaných dat

Značky strukturovaných dat jsou strojově čitelnou formou produktových dat, kterou uživatel vloží do HTML kódu webu. Jejich pomocí Google interpretuje a zpracovává obsah vašich stránek. Na základě značek strukturovaných dat u reklam v Google Nákupech upravíte informace o produktech, a to pro atributy PRICE a AVAILABILITY. Tyto údaje vyhledávají pokročilé nástroje na získávání dat, které je pravidelně (1x denně, 1x týdně, 1x měsíčně) aktualizují na přehledu vašich položek.

Jak zapnout automatické aktualizace zboží

Automatické aktualizace zboží jsou ve výchozím nastavení zapnuté (můžete je kdykoli vypnout). Spustí se však až, když na vstupu (na vašem či klientském webu) budete mít platná strukturovaná data. Zároveň je třeba ověřit, že sekci Akce Nákupů na Googlu uvádíte jako included_destination a zpřístupňujete atribut LINK (tedy URL položky).

Uživatelé tak přímo v reklamě na Google Nákupech automaticky uvidí správnou cenu a budou odkazováni pouze na zboží, které je skutečně na skladě. Google produktová data aktualizuje prostřednictvím informací ze vstupních stránek – umožňuje tím vyhnout se nesrovnalostem mezi údaji v reklamách v Nákupech i na klientském webu.

Aktuální stav automatických aktualizací zobrazíte v části „Automatická aktualizace položek“ svého účtu, kterou najdete v nabídce se třemi tečkami na Domovské stránce.

Přehled automatických aktualizací položek. Zdroj: Google

Na co si dát pozor

  1. pokud máte účet nastavený pro více klientů, bude každý podúčet používat ve výchozím nastavení parametry nadřazeného účtu – v podúčtech si však můžete vybrat možnost vlastního nastavení
  2. pro velké množství položek nedokážou automatické aktualizace překontrolovat skutečně všechny z nich – posílejte co nejčastěji přesná produktová data
  3. pokud nebude odpovídat větší množství údajů, automatická aktualizace přestane fungovat a vašemu účtu bude hrozit preventivní zamítnutí položek – zkontrolujte:
  • jestli se dostatečně shodují strukturovaná data na vstupu s daty odesílanými do googlu
  • jestli jsou údaje na vstupu správné a zda některé nechybí
  • jestli jsou strukturovaná dat na vstupu platná

 

Poskytujte zákazníkům Google Nákupů pouze aktuální data. Automatické aktualizace položek vám při správně zadaných údajích zaručí, že vaši zákazníci budou mít po ruce přesné informace. Zajímáte se o inzerci na Google Nákupech? Informace, jak začít a jak si správu inzerce ulehčit pomocí Mergada jsme pro vás sepsali v článcích Propagujte svoje zboží online pomocí Google Shopping #1 a #2.

 

Mohlo by vás zajímat:

Zjednodušte si inzerci na Google Ads pomocí Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019

Přidat komentář