Čištění HTML značek z popisů zboží a chytrý výběr více kategorií, dvě další Mergadovy opravy dat pro vyhledávače zboží

Pan Mergado
11. 3. 2015
1 minuta čtení
Mergadova nová pravidla pro e-shopy, náhled

Mám pro vás dvě zbrusu nová pravidla. Jmenují se Odstranit HTML značkyVybrat kategorii. A rád bych řekl, k čemu vám mohou pomoci.

Odstranit HTML značky

Nešvar některých e‑shopů je, že do XML pro Heureku, Zboží.cz či jiné vyhledávače zboží vkládají HTML značky. Poznáte je podle toho, že jsou uzavřeny do špičatých závorek, například <p>, </​span> atp. Tyto značky některé vyhledávače zboží zlobí, a tak jsem připravil pravidlo, které je automaticky odstraní.

Odstranění HTML tagů z popisu zboží DESCRIPTION

Ilustrace fungování Mergadova pravidla Odstranit HTML značky.

Vybrat kategorii

Některé e‑shopy umožní zařadit jednu položku zboží do více kategorií. A následně generují do XML pro Heureku vícekrát značku CATEGORYTEXT. Tento element je pro Heureku velice důležitý. Heureka ovšem umí zpracovat pouze první výskyt elementu CATEGORYTEXT a ostatní ignoruje. Pokud má e‑shop v XML nejprve CATEGORYTEXT „Výprodej“ a až následně „Rybářské potřeby | Stany a přístřešky | Rybářské přístřešky“, zpracuje Heureka pouze „Výprodej“. Tato kategorie není kvalitní a zboží nebude spárováné. Mergadovo nové pravidlo toto řeší tak, že vyskytne-li se element CATEGORYTEXT vícekrát, ponechá pouze ten nejlepší a ostatní skryje.

Výběr z více výskytů elementu CATEGORYTEXT pomocí Mergada

Ilustrace fungování Mergadova pravidla Vyber kategorii.

Jak zapnout tato nová pravidla

Jednoduše v exportu na stránce Pravidla klikněte na odkaz Vytvořit pravidlo a jako Typ pravidla vyberte Odstranit HTML značky nebo Vybrat kategorii. Uložte stiskem tlačítka vespod stránky. Změna se projeví po pravidelném přegenerování dat Mergadem.

Vyzkoušejte si nová pravidla přímo v Mergadu!

 

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.