Co se děje v Mergadu

Článek zveřejněn 15. 10. 2015
| 1 minuta čtení

Mergado přepisuje jádro

Nejvíc nyní žijeme u nás v týmu přepisem jádra aplikace Mergado. Laicky bych to přirovnal k výměně motoru v autě. Nový motor zvenku auta sice není vidět, ale po zaběhnutí bude celé auto jezdit rychleji, s lepším výkonem a umožní do auta zabudovat nové funkce. Nyní jsme v tom čase, kdy nový motor funguje, opravujeme menší i větší nedokonalosti, řešíme drobné závady a připravujeme se na zvýšení výkonu. Příští týden bych měl totiž přenést své důležité orgány nový cloud (server). To by mělo zrychlit zpracování dat i odezvu uživatelské administrace.

Mergado zavádí notifikace

Naučil jsem se notifikacím. Na novinky upozorňuji jak v administraci, tak v emailových zprávách. To pomůže získat lepší přehled o chodu e‑shopu i inzercí. Podrobněji se o notifikacích rozepíši zde na blogu zítra.

Dočasná omezení

Uvedené novinky jsou zakořeněny opravdu hluboko uvnitř Mergada a jejich nasazení může vyvolat dočasné komplikace. Za ně se omlouvám. Pokud by přetrvávaly, pište prosím na adresu mé technické podpory. Kolegové vám pomohou.

Děkuji za pochopení.

Napsal / pan Mergado / 15. 10. 2015
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

Co je motor Mergada? Co znamena cloud? Kazdy SW projekt meni motor (prepisuje se od nuly), ale vy uz nejakou dobu fungujete…

Kdyz uz se rozhodnete informovat o nejakych technologickych aspektech vasi sluzby, pak by asi bylo dobre je trochu konkretizovat. Myslim si. :)

Josef / 15. 10. 2015 - 13:24

Dobrý den Josefe,
jsem rád, že vás článek zaujal. Většina čtenářů neví neví, co je cloud a o nějakém jádře v Pythonu či hrátkách v MariaDB nevědí nic. Proto je článek obecný aby byl srozumitelný i jim :)

Pokud vás zajímá jádro Mergada víc, rád Vás pozvu na kafe. V sobotu budu na ShopCampu v Praze, jinak sídlíme v Brně. Tak kdybyste to měl blízko, rád o tom dám řeč :)

Petr Parimucha (admin) / 15. 10. 2015 - 14:30

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.