Jak importovat feed do Mergada z úložiště Dropbox

Článek zveřejněn 02.03.2021

Využíváte pro svůj e-shop cloudové úložiště Dropbox? Ušetřete si čas při hledání návodu, jak zvládnout import feedu do Mergada. Připravili jsme pro vás jednoduchý postup, se kterým nastavíte správně sdílení souboru bez problémů. Pojďme se do toho pustit.

Přehledný návod pro uživatele Dropboxu

Máte zkušenost, že vám při sdílení souboru URL adresa odkazovala pouze na náhled? Abyste získali přímý odkaz na stažení souboru, sledujte jednotlivé kroky níže.

 

1. Feed nahrajte na svůj Dropbox.

2. V souboru klikněte na odkaz pro kopírování odkazu k souboru.

3. V Mergadu spusťte wizard pro tvorbu nového exportu a vložte zkopírovaný odkaz.

4. Před pokračováním je nutné přepsat hodnotu na konci URL "dl = 0" na "dl = 1".

5. Klikněte na Pokračovat. Spustíte tím požadovaný import produktů.

Předchozí postup využijete pouze pro úložiště Dropbox. Potřebujete poradit s platformami Google Drive či iCloud? Kontaktujte naši technickou podporu.

V Mergadu neustále pracujeme na tom, abyste si dokázali nastavit inzerci bezchybně a sami. Nezapomínejte však také na zálohování feedu, které vám pojistí vaši práci a ušetří mnoho starostí.

 

Mohlo by vás zajímat:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Abyste na MALL Marketplace vytvořili funkční inzerci, měli byste dodržet určité pořadí elementů, které vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametry zobrazuje podle MALL specifikace. Usnadní vám mnoho práce, i když část úkonů musíte stále provést ručně.

21.06.2022
Video-nápověda: Jak na rychlou manuální editaci hodnot v Mergadu?

Manuální změny v Mergadu jsou užitečnou funkcí pro menší skupinu konkrétních produktů. Pokud potřebujete často editovat právě tento typ sortimentu, sledujte, jak si jednoduše upravíte důležité detaily ve feedu. Specialista Luděk Volejník vás ve videu provede touto nenápadnou, ale zato všestrannou funkcionalitou.

03.08.2021
Vyřešte skrývání nevýhodných produktů jednou provždy

Sledujete výkonnost vašeho e-shopu a potřebujete skrýt produkty, které se vám nevyplatí inzerovat? V Mergadu najdete na míru připravené funkce, se kterými upravíte feed na pár kliků. Podívejte se, jak se skrýváním sortimentu pracuje náš support master.

27.07.2021

Přidat komentář