Jak navýšit počet hodnocení e-shopu v Heureka Ověřeno zákazníky? Zkontrolujte si SPF záznamy!

Článek zveřejněn 25.08.2016

Co jsou to SPF záznamy

Zjednodušeně jde o druh záznamu k doméně (DNS), který říká, z jakých serverů může být odesílána e-mailová pošta. Cílem je ochrana proti rozesílání e-mailového SPAMu. SPF záznam definuje servery, ze kterých jsou odesílány e-maily pro danou doménu.

Jaký je problém u Ověřeno zákazníky

Heureka odesílá e-maily ze svých serverů a jako odesilatele uvede e-mail vašeho e-shopu. E-mailová zpráva se tedy částečně tváří jako odeslaná z vaší domény. Servery Heureky ale ve výchozím nastavení své domény v SPF záznamu nemáte, a tak mohou antispamové nástroje zvýšit pravděpodobnost, že daný e-mail s výzvou k hodnocení, označí za nevyžádaný spam a čtenáři jej vůbec nedoručí.

Jak situaci řešit

Nejprve si zkontrolujte zda má doména vašeho e-shopu SPF záznam a pokud má, zda je v něm Heureka uvedena. Na internetu existuje více nástrojů na kontrolu SPF. Mně docela fungoval tento.

Pokud se ve výpisu domén označených jako „allow“, neobjeví "_emailing.heureka.cz", zeptejte se tvůrce svého e-shopu, zda by nebylo vhodné do SPF Heureku doplnit. Podrobnější dokumentaci najdete v nápovědě Heureky a nápovědě k SPF.

Přidat komentář