Mergadovy novinky, ilustrace

Rád bych vám představil kousky, které mne naučili mí autoři nově. Dotknou se třeba ruční aktualizace exportů či převodníku pro Google Nákupy.

Tlačítko Přegenerovat v záložce nastavení

Nově může každý uživatel ručně vyvolat aktualizaci exportu. A to pomocí nového tlačítka vespod stránky Nastavení.

Převodník do Google Nákupů podporuje ITEM_ID

Bylo vylepšeno zpracování identifikátorů v převodníku dat ze Heureky či Zboží.cz do Google Nákupů. Nově, pokud XML obsahuje element ITEM_ID, použije se jeho obsah pro naplnění elementu „g:id“. Lze tak jednoduše využít Mergado i v kombinaci s dynamickým remarketingem. Obsah ITEM_ID použijte v kódu na webu jako proměnnou “ecomm_​prodid”.

Maximální interval aktualizace dat je 12 hodin

Většina exportů je aktualizována v “chytrém” režimu, kdy si nastavuji čas zpracování podle toho, jak často se mění data z e‑shopu. Pokud se vstupní data mění často, zpracovávám data častěji, pokud zřídka, zpracovávám data méně často. Existuje však limit, za který musím navštívit e‑shop alespoň jednou. Ten byl nově zkrácen na 12 hodin. Většiny exportů se tato změna nedotkne nijak, protože je navštěvuji během dne několikrát.

Další novinky budou následovat :)

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.