Napojte datové feedy na tržiště Kaufland.de

Článek zveřejněn 19.10.2021

V prvním díle průvodce napojení e-shopu na Kaufland.de jsme probrali základ registrace. Jakmile vám Kaufland registraci potvrdí, můžete začít s nahráváním dat. Ukažme si, jak na to.

Postup napojení feedu

 1. Přihlaste se do svého účtu na adrese https://www.kaufland.de/iam/login
 2. V levém vysouvacím menu (zobrazí se, když najedete kurzorem na levý okraj stránky) úplně dole změňte v případě potřeby jazyk administrace a přejděte do sekce Údaje o produktu

jazyk-administrace-kaufland

 1. Na záložce Automatischer Produktdatenupload vyplňte URL produktového feedu. Na dalších řádcích definujte, ve kterých časech a dnech se má feed aktualizovat. 

url-feedu-kaufland

 1. Další důležitá záložka je Produktdaten-Reporte. Umožní vám zažádat si o zpracování reportů, které vám prozradí, v jaké kondici jsou vaše data. Úpravy dat zvládnete provést přímo v administraci Kauflandu nebo automatizovaně a hromadně pomocí Mergada. Asi nejlepší je pro začátek vybrat reporty Produktdatendatei-Import-Fehler a Invalide Artikel, které vám ukážou ty nejzásadnější chyby, kvůli kterým Kaufland položky nedokáže zalistovat/napárovat.

Po nahrání dat bude Kaufland opět potřebovat pár dní na validaci (většinou to zvládá do dvou dnů). Teprve až když budete mít produktová data schválená, doporučuje od Kaufland přejít na nahrávání nabídkových dat.

 

Pro napojení nabídkového feedu se vydejte na hlavní stránku administrace a opět do levého vysouvacího menu.

 1. Běžte cestou Nabídky -> Importovat nabídky -> Automatické nahrávání.
 2. Tady pak vložte URL nabídkového feedu a opět zvolte den a čas pravidelné aktualizace. Opět budete muset počkat na potvrzení přijetí dat ze strany Kauflandu.

cas-aktualizace-kaufland

 1. Na hlavní stránce vašich nabídek se pak v levém menu dostanete k přehledu, co vám v datech chybí, které nabídky jsou aktivní nebo pozastavené. 

prehled-kaufland

 1. Poslední částí procesu je nastavení cen dopravy, které provedete přímo v administraci Kauflandu. Tedy přesněji řečeno jeho část.
  1. Znovu běžte do levého “vysouvacího” menu a vydejte se cestou Předvolby -> Nastavení dopravy.
  2. Zde pomocí šedého tlačítka přidejte přepravní skupinu. Definujte, o jakou přepravní skupinu se jedná, a ze seznamu vyberte cílovou zemi (na Kauflandu prý dobře funguje i Francie nebo Nizozemí, takže jestli sem umíte zajistit dopravu, směle do toho). Takto dokážete nastavit více přepravních skupin. 

Jak přepravní skupiny určit? Typicky třeba prodejci elektroniky budou mít více přepravních skupin s ohledem na velikost zboží. Protože doprava žehličky stojí míň než doprava americké lednice. Ale je úplně v pořádku, když máte přepravní skupinu jen jednu. Na názvu vůbec nezáleží. Důležité ale je, abyste pak každému produktu přiřadili tu správnou přepravní skupinu ve feedu. I v tomto vám pomůže Mergado a pravidlo Přepsat

odeslani-baliku-kaufland

Pokud dodržíte tento postup, bude vaše inzerce na marketplace Kaufland.de úspěšně běžet. V jejím průběhu musíte ohlídat, jestli jsou data bez chyb, případně využít Kaufland analytiku a inzerci postupně vylepšovat.

 

S Mergadem nastavíte inzerci pro Kaufland.de marketplace sami

Zvažujete expanzi na Kaufland.de či další zbožáky německého online trhu? S Mergadem využijete formáty pro srovnávače zboží, které už používáte a převedete je na ty, které aktuálně potřebujete. S naším virtuálním správcem dokážete automatizovaně spravovat datové feedy. V Mergadu zvládnete inzerci e-shopu spravovat sami – zrychlíte tím každodenní marketingové úkony a ušetříte náklady za práci programátorů.

 

Napojte feedy na marketplace Kaufland.de bez chyb. Vaše inzerce poběží rovnou správně a vy získáte čas k úpravě dalších důležitých aspektů inzerce.

 

Mohlo by vás zajímat:

Staňte se členy Kaufland Global Marketplace. Zajistí vám inzerci do ČR, SR a dalších evropských trhů

Prodejní gigant Kaufland v roce 2023 chystá otevření online tržišť v České republice a na Slovensku. Budou součástmi sítě Kaufland Global Marketplace, která vám umožní inzerovat na několika marketplaces po celé Evropě. K tomu, abyste expandovali na další trhy, vám postačí jedna registrace.

22.03.2022
Poznejte zajímavosti o německém e-commerce trhu v podcastu Mergado To GoTo Go

V čem se liší e-commerce scéna v Německu od té naší? A jak si e-shopař získá důvěru německých zákazníků? Odpovědi a tipy, co při expanzi nepodcenit, vám prozradí specialistka na DACH region, Irena Prouzová. Pusťte si nový díl podcastu Mergado To Go a zjistěte, jak nejlépe proniknout na západ.

23.11.2021
Napojte se na tržiště Kaufland.de. Máme pro vás jednoduchý návod

Rozhodli jste se pro expanzi na tržiště Kaufland.de? Pokud jste si už připravili produktový i nabídkový feed, pusťte se s námi do registrace e-shopu. Jak na to, vám prozradíme v dnešním návodném článku.

07.10.2021

Přidat komentář