Napojte se na tržiště Kaufland.de. Máme pro vás jednoduchý návod

Rozhodli jste se pro expanzi na tržiště Kaufland.de? Pokud jste si už připravili produktový i nabídkový feed, pusťte se s námi do registrace e-shopu. Jak na to, vám prozradíme v dnešním návodném článku.

Mergado vám zautomatizuje inzerci na Kaufland.de

Jaké podmínky pro vstup na Kaufland.de musíte splňovat

Na úvod trochu opakování. Už v minulém článku o Kauflandu jsme zmínili podmínky pro vstup prodejců na toto tržiště.

Co musíte splňovat pro úspěšný vstup:

  1. Být provozovatel obchodu.
  2. Mít zákaznickou podporu v němčině (alespoň písemně).
  3. Mít produktový feed v němčině.*
  4. Platný EAN (GTIN) pro všechny nabízené produkty.
  5. Zajistit odeslání zboží do Německa a z Německa (při vrácení zboží).
  6. Daňová registrace prostřednictvím OSS (režim EU).

* Mít k dispozici data v němčině je důležité především pro sortiment, který na Kauflandu zatím není zalistovaný. Pokud prodáváte produkty, u kterých už na tržišti existují vlastní produktové karty, vystačíte si pouze s nabídkovým feedem, který obsahuje informace o skladovosti, ceně a době doručení.

Začněte s registrací prodejce

Splňujete všechny podmínky ze seznamu výše? Tak si pojďme představit rozhraní administrace Kauflandu.

Registraci nového prodejce provedete na adrese https://www.kaufland.de/haendler-infobereich/cz/. Stačí kliknout na tlačítko “Stát se prodejcem – teď”.

Registrace nového e-shopu

V dalším kroku vyberte typ členství. V dražší variantě si připlácíte za prolink na váš e-shop, jiný rozdíl zde není. Typ členství můžete bez problémů kdykoliv změnit nebo úplně vypovědět. Prvních třicet dní navíc běží testovací lhůta, kterou vám Kaufland účtovat nebude. Takže máte čas v klidu si vše osahat, vyzkoušet a na konci měsíce se rozhodnout, zda má pro vás tato inzerce smysl.

Typy členství e-shopu

Dále vyplňte celé jméno, e-mail, heslo a potvrďte, že splňujete všechny podmínky. Nezapomeňte se vpravo nahoře překliknout do češtiny.

Vyplnění údajů

Na další stránce vyplníte informace o obchodu a podrobnosti o společnosti.

Informace o obchodu

Pokračujte na nahrání kopií dokumentů a informace o kontaktní osobě.

Nahrání dokumentů

Na závěr už jen v přehledném shrnutí potvrdíte všechny předtím vyplněné informace. Pokud jste vyplnili všechny povinné informace, můžete potvrdit registraci prodejce. Verifikace účtu Kauflandu trvá několik dní.

Pokud si při registraci nebudete s čímkoliv vědět rady, obraťte se na Kaufland podporu. Kontakt na ni najdete i v každém kroku registrace.

S Mergadem nastavíte inzerci pro Kaufland.de formáty sami

Zvažujete expanzi na Kaufland.de či další zbožáky německého online trhu? S Mergadem využijete formáty pro srovnávače zboží, které už používáte a převedete je na ty, které aktuálně potřebujete. S naším virtuálním správcem dokážete automatizovaně spravovat datové feedy. V Mergadu zvládnete inzerci e-shopu spravovat sami – zrychlíte tím každodenní marketingové úkony a ušetříte náklady za práci programátorů.

 

Kaufland.de má na 32 milionů návštěv měsíčně. Dobře připraveným e-shopem se expanze na toto tržiště určitě vyplatí. Dnes jsme si ukázali první kroky napojení e-shopu. V druhé části tohoto návodu vám předvedeme, jak na Kaufland správně napojíte datové feedy.

 

Mohlo by vás zajímat:

Napojte datové feedy na tržiště Kaufland.de

V prvním díle průvodce napojení e-shopu na Kaufland.de jsme probrali základ registrace. Jakmile vám Kaufland registraci potvrdí, můžete začít s nahráváním dat. Ukažme si, jak na to.

19.10.2021
Jaké novinky u nás přibyly během léta? Pusťte si jejich přehled ve videu Mergado Meeting #7

Během letních prázdnin jsme v našich týmech odpočívali, ale také pracovali na nových funkcích pro ještě lepší chod Mergada. Množství přidaných formátů, vychytávku Oneliner a další novinky vám představí náš ostřílený specialista Luděk Volejník.

09.09.2021
Mergado MeetUp přinese novinky z našich aplikací i dalších e-commerce odborníků

Chybí vám setkávání s kolegy z online marketingu? A zajímají vás aktuální novinky z Mergada, jeho appek a dalších odborníků? Doražte na Mergado MeetUp. Proběhne 9. září od 15 do 17.15 hodin v brněnském podniku Už nejsme Atlas.

30.08.2021

Přidat komentář