Nové formáty, vylepšená pravidla a podpora proměnných v parametrech

Článek zveřejněn 01. 03. 2016
| 2 minuty čtení

Nové reklamní formáty

Podporujeme dva nové reklamní formáty. Konkrétně je to formát Kelkoo, který funguje v 19 zemích Evropy, včetně České repubilky. Máte zkušenosti s tímto formátem? Vyzkoušejte si upravit XML s Mergadem. Případné zkušenosti s inzercí uvítáme v komentářích.

Další formát je pro maďarské cenové porovnávače. Dosud jsme pro maďarský trh podporovaly tři formáty (Arukereso.hu, ShopAlike.hu, Facebook). Nejnovější přibyl portál Olcsobbat.hu. Pokud tedy inzerujete i v Maďarsku, doporučujeme vyzkoušet tento web.

Vylepšené typy pravidel

Původně byl v Mergadu typ pravidla, kterým jsme mohli hromadně přepsat CPC pro různé výběry v jednom pravidle. Nyní je možné hromadně přepisovat jakýkoli element.

Pravidlo hromadně přepsat element

Vylepšení se dočkalo i pravidlo nastavení parametrů pro produkty. Nově lze obsah elementu např. PARAM|Typ naplnit z proměnné, kterou získáme např. z názvu nebo z popisu produktu. Na obrázku níže jsem pro příklad vytvořil proměnnou Typ_​brusky, která do parametru doplní přesný typ brusky (úhlová, stolní, vibrační atd.). Danou proměnnou jsme vytáhli pomocí regulárního výrazu z elementu PRODUCTNAME.

Nastavení parametrů z proměnných

Vytvoření proměnné Typ_brusky

Menší úpravy

Z pohledu uživatele jsme provedli menší úpravy např.:

  • opravili jsme nesprávnou detekci URL adres, které byly v auditu detekovány jako vadné pokud obsahovaly diakritiku.
  • na stránce pravidel jsme zvětšili tlačítka na úpravu elementů a proměnných na úroveň tlačítek k tvorbě pravidel. Ano, konečně :-)

Upravená tlačítka

To je prozatím od týmu Mergado všechno. Vyzkoušejte nové funkce a případné poznámky uvítáme v komentářích.

Napsal / Jakub Nožička / 01. 03. 2016
Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.