Nový formát Mergado XML a vylepšení hromadných pravidel

Pravidla pro hromadné akce

Vylepšení se dočkaly hlavně typy pravidel, které mají na starosti hromadné akce, což znamená, že jedním pravidlem dokáží ovlivnit několik výběrů produktů najednou. Jde o následující typy pravidel:

  • hromadné stanovení cen za dopravu
  • hromadný přepis jakéhokoliv elementu

Ceny za dopravu je možné hromadně upravovat již nějaký ten pátek. Toto ale neplatilo pro všechny typy exportů. Tentokrát se podpory tohoto typu pravidla dočkali právě exporty pro Google Merchants a formát Facebooku.

Druhý zmíněný typ pravidla se dočkal podobných změn. Také dosud platilo, že nebyl dostupný pro všechny typy exportů. Toto pravidlo není (na rozdíl od stanovení cen za dopravu) limitováno specifikacemi jednotlivých porovnávačů - je dostupné pro všechny typy exportů.

Co ale mě osobně potěšilo nejvíce je, že od nynějška je možné v tomto typu pravidla používat i proměnné!

Toto umožní zrychlit a zefektivnit práci v Mergadu, zvláště pokud chcete "vytáhnout" nějaký údaj z elementu, uložit si ho do proměnné a následně použít v pravidle. Typicky může jít např. (Kvůli správnosti názvů v elementu PRODUCT) o doplnění např. objemu při drogerii nebo rozměru při matracích apod. Super, že? :-)

Ukázka proměnné v pravidlech Hromadně přepsat element

Mergado XML

Je to tak! Mergado přichází se svou vlastní specifikací XML feedu. Její podrobný popis přineseme v samostatném článku co nejdříve.

Někdo si může klást otázku k čemu je dobrý další formát. Nastíním myšlenku, která stojí za tímto krokem. Tím, že formátů po celém světě je mnoho a většinou jsou různé, je cílem je dokázat překonvertovat mezi sebou a sjednotit do jednoho univerzálního formátu, který dokážeme poslat do každého reklamního systému.

To je od nás prozatím všechno. Případné dotazy nebo postřehy pište do komentářů pod článkem či na mail mergado@mergado.cz.

Přidat komentář