Objevte Bidding Audit. Stane se vaší pravou rukou při bidování na Heurece

Článek zveřejněn 12.05.2021

Zajímá vás, zda bidujete správně nebo jak si vede vaše zboží na srovnávači? Nový Bidding Audit za vás odhalí všechny detaily. S tímto bezplatným online nástrojem od aplikace Bidding Fox zkontrolujete nabídku na Heurece a získáte komplexní pohled na váš sortiment. Přečtěte si, jak vám audit usnadní správu inzerce.

Přivítejte pomocníka na sledování biddingu

Novinka na poli auditů se hodí každému e-shopaři či marketérovi, který biduje na Heurece a potřebuje znát kondici svého sortimentu. S auditem zkontrolujete aktuální stav produktů a ve výsledku dostanete cenná data a tipy, jakým směrem se při inzerování vydat. V případě skrytých nedostatků získáte rovnou i doporučení, jak chyby upravit a posílit konkurenceschopnost.

 

Vyplnění konverzního a XML feedu na webu Bidding Auditu. Zdroj: www.bidding-fox.cz/bidding-audit

Chcete kompletně pokrýt kontrolu vašeho e-shopu? Cenový automat Pricing Audit vám pomůže bezplatně odhalit nedostatky v cenotvorbě sortimentu. Pro stoprocentní image marketing využijte Audit obrázků - přijdete díky němu na chyby, které byste u produktových fotek mohli přehlédnout.

Na jakém principu funguje biddingový audit?

Kontrola bidovaného sortimentu monitoruje nabídku na Heurece pomocí URL adresy konverzního feedu, kterou najdete v administraci srovnávače, v záložce Statistiky a reporty, na podstránce Měření konverzí.

Nejdříve potřebujete zaškrtnout políčko Generovat XML reporty. Získáte tak URL adresu reportu za posledních sedm dní, kterou vložíte do Bidding Auditu.

V úvodním rozhraní najdete také prostor pro vložení adresy XML feedu ve formátu Heureka XML, která je nepovinným údajem k provedení auditu. Ve výsledku však díky těmto datům získáte přehled o spárovanosti sortimentu či informace o ceně za proklik.

V posledním kroku nezapomeňte zadat e-mail, na který vám přijde upozornění o vyhotovení auditu.

URL adresa denního konverzního feedu v administraci Heureky. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz/bidding-audit

Co vám prozradí výsledky Bidding auditu?

Kontrola vaší biddingové nabídky rozdělí sortiment do čtyř skupin:

  • produkty v pořádku
  • produkty s problémem
  • produkty s upozorněním
  • produkty s doporučením

Každá skupina produktů obsahuje záložku Detail, kde najdete konkrétní informace o jejich počtu, jednotlivé detekce, graf s rozložením sortimentu podle pozice v Bidding a seznam daných produktů.

Ukázky z reálných výsledků auditu naleznete na webu Bidding Auditu.

Výsledek auditu rozdělený do čtyř skupin podle stavu sortimentu. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz/bidding-audit

Jak se zorientovat ve výsledcích auditu?

Kontrola biddingu vám v interaktivních grafech a tabulkách prozradí:

  • jaká část sortimentu je v biddingu a na TOP pozici
  • rozložení sortimentu podle obsazených pozic v biddingu
  • rozdělení sortimentu podle kategorií
  • nejčastější konkurenty v biddingu
  • všechny detekce zachycené u vašeho sortimentu

 

Už víte, na čem potřebujete zapracovat a co jsou vaše slabé stránky oproti konkurenci? Vrhněte se do úprav inzerce a biddingu. Nemusíte je však nastavovat sami, protože s většinou úkonů vám pomůže automat Bidding Fox. Kromě oprav dokáže přehledně diagnostikovat sortiment a vytvořit ty správné biddingové strategie pro váš e-shop. Vyzkoušejte si všechny jeho funkce na 15 dní zdarma.

Bidding Fox

Chcete být na Heurece vidět a přitom mít rozpočet pod kontrolou? Využijte služeb biddingového automatu. Několikrát denně přepočítává cenu CPC a drží pozici vašeho zboží tak, jak jste nastavili. 

Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na 6 hlavních novinek v aplikacích Pricing Fox a Bidding Fox

Využíváte s e-shopem bidding a pricing na srovnávačích zboží? Máme pro vás nové tipy přímo od lišáckých aplikací z Mergado Store. Návod na správné nastavení cookies, jarní release a přidané funkce v našem rychlém přehledu. Sledujte, co mají nového v Pricing Foxu a Bidding Foxu.

25.03.2022
Zjistěte, co se děje v e-commerce. Čerstvý přehled novinek vám přináší Mergado Insight

Nenechte si uniknout důležité informace z prostředí online obchodu. Pusťte si náš rychlý průlet novinkami za uplynulé období. Co zahýbalo domácí či zahraniční scénou? Jaké e-shopařské tipy přibyly na blogu Mergada a jeho aplikací? Podívejte se na nový díl Mergado Insight.

16.03.2021
Představujeme Bidding Fox. Samostatný biddingový automat pro Mergado

Mergado Store nově nabízí aplikaci pro automatický bidding. Lišák – jak Bidding Fox přezdíváme – je biddingový automat pro vyhledávače zboží, který podporuje českou a slovenskou Heureku a Zboží.cz. Představme si ho blíže.

02.03.2021

Přidat komentář