Sun-shop nově podporuje Mergadův nabídkový feed

Článek zveřejněn 13.10.2016

Co je to Mergadovo nabídkové XML?

Pokud chcete se svým e-shopem inzerovat na zbožových vyhledávačích (např. Zboží.cz, Heureka.cz apod.), potřebujete speciálně upravený feed, který do vyhledávače vložíte. Většina e-shopových platforem poskytuje feedy pro ty největší a neznámější z nich, pokud ale chcete posílat svá data z e-shopu i na méně známé srovnávače, potřebujete feed upravit. A právě tady může nastat problém – feedy pro běžné vyhledávače nemusí obsahovat všechny elementy a parametry, které nový srovnávač vyžaduje, a příprava takového feedu je potom zdlouhavá a náročná. Mergadovo nabídkové XML proto obsahuje velké množství parametrů, ze kterých potom snáze vygenerujete feed pro konkrétní vyhledávače. 

Ulehčení pro e-shopové platformy

Jednou z možných cest, jak nový speciální feed získat, je ho vytvořit - což většinou znamená časové i finanční náklady navíc. 
 
Druhou možností pro e-shopové platformy je vytvoření univerzálního nabídkového XML s podporou Mergada, které bude kompatibilní pro více vyhledávačů a díky velkému množství již dopředu vytvořených kategorií a parametrů bude snáze upravitelné (přesnou specifikaci feedu pro e-shopy najdete tady). Shopsystémy tak ušetří na vývoji stále nových feedů pro další vyhledávače a e-shopy budou moci inzerovat tam, kde je to pro ně výhodné, bez omezení feedem. A právě touhle cestou se vydal Sun-shop, který univerzální feed podporuje na všech svých variantách e-shopového řešení! Po nedávném přidání modulu pro Prestashop je to tedy druhá e-shopová platforma, která Mergadův nabídkový feed poskytuje. 
 

Jak feed v Sun-shopu nastavit?

Nastavení feedů naleznete v administraci ve Zboží > XML feedy. Detailní nastavení každého produktu pak ve Zboží > Přehled produktů > produkt > záložka Vyhledávače zboží.
 
 

Přidejte se i vy

Mergado nabízí Sun-shopu i dalším platformám, které v budoucnu projeví o implementaci feedu zájem, technickou i marketingovou podporu. Přidejte se i vy do seznamu shopsystémů, které Mergadovo nabídkové XML podporují! Více informací najdete v odkazu, případně se neváhejte obrátit na mergado@mergado.cz, rádi vám pomůžeme. 
 
Pokud platforma, na které funguje váš e-shop, ještě Mergadovo nabídkové XML nepodporuje, navrhněte jí to. Podporu dostane od nás. 
 

O Sun-shopu

E-shopová platforma Sun-shop, kterou vyvíjí společnost Sunlight, nabízí kompletní řešení pro tvorbu internetových obchodů. Jejich e-shopy podporují B2B i B2C prodej, exporty zboží pro vyhledávače, pokročilé marketingové nástroje, vynikající SEO optimalizaci, platební brány, multijazyčnost, multiměnovost, napojení na ERP systémy, import zboží ze souboru a spoustu dalších pokročilých funkcí.
 

Přidat komentář