Co přinesly do Mergada Velikonoce?

Velikonoce popravdě nic, ale vývojáři těsně před nimi nasadili novou verzi Mergada a tak vám můžeme představit novinky, se kterými se v ní potkáte. A je určitě na co se těšit!

Nové filtry a ikonky

Největší viditelnou změnou jsou nové filtry a hromadné akce na kartách Pravidla, Elementy a Proměnné, které umožňují filtrovat pravidla/​elementy/​proměnné podle názvu, způsobu vzniku, typu pravidla apod. S takto vybranými prvky pak můžete hromadně pracovat – v případě pravidel spustit, vypnout nebo smazat, u elementů skrýt/​odkrýt/​smazat a u proměnných máte možnost smazat jich víc najednou.   

Viditelný název e‑shopu 

Drobností, která ale mnohé potěší, je zvětšení boxu s názvem e‑shopu a exportu, kde se nyní zobrazuje celý název exportu i e‑shopu.  

Záložky nad výpisem produktů

Na kartě Produkty přibyly záložky nad výpisem produktů, které umožňují snadno přepínat mezi jednotlivými zobrazeními produktů – od standardního zobrazení až po obrázky. V pravém selectboxu navíc přibyla možnost exportovat do CSV produkty včetně skrytých elementů. To se hodí třeba v případě, že používáte aplikaci Data Owl a chcete hodnoty z ní vidět i přehledně v jednom dokumentu.  

Nové podmínky pro výběry

V předchozích novinkách jsme vám představili možnost vybírat podle toho, zda je daný produkt/​element obsažen nebo neobsažen ve výčtu. Dnes jdeme ještě dál – přibyla možnost vybírat produkty podle toho, na co začínají nebo končí, a to s možností využití regulárních výrazů. Nově tedy můžete vyhledat všechny produkty, jejichž PRODUCTNAME končí na „žlutá“ nebo s pomocí regulárního výrazu najít všechny produkty, u kterých PRODUCTNAME končí na ‚\s*\w* (neboli čárku s libovolným počtem mezer za ní a slovem). Pro práci s regulárními výrazy doporučujeme naše PDF, kde je jejich používání přehledně vysvětleno.   

Drobné radosti

  • Pan Mergado se naučil lépe slovensky – do nedávna nám ve slovenské verzi Mergada chybělo hodně překladů. To je teď minulostí, přesto pokud nám něco uteklo, dejte nám vědět na mergado@mergado.sk, napravíme to. 
  • Skapiec.pl – zapracovali jsme změny z nové specifikace polského srovnávače Skapiec.pl
  • U feedu pro Zboží.cz byl doplněn do našeptávání element CUSTOM_LABEL, který se hodí pro nastavení inzerátů PPC reklamy. 
  • Avatar e‑shopu. Nově si do Mergada můžete nahrát avatar – tedy například logo e‑shopu, a to v záložce nastavení e‑shopu:

Aplikace

Od minulého přehledu novinek se toho hodně změnilo i u aplikací, celkové skóre jsou 2 vylepšené appky a jedna zbrusu nová:

  • Úplně nová je aplikace Crediteam, která slouží k hlídání kreditu na několika zbožových vyhledávačích pro všechny vaše e‑shopy. Máte tak na jednom místě přehled o jeho čerpání včetně odhadu počtu dní, které zbývají do dočerpání. O tom, co všechno umí si můžete přečíst i v samostatném článku.
  • Feed Image Editor Ve Feed Image Editoru přibyla nová stránka náhledů, která vám umožňuje zkontrolovat umístění prvků v různých typech obrázků. Drobnou, ale viditelnou změnou je taky nový widget aplikace, který teď zobrazuje informace o počtu aktivních šablon. 
  • Data Owl — do aplikace přibyly nové elementy — počasí a dny v týdnu, které vám umožní s nastavení inzerce doslova kouzlit! Jak s nimi pracovat zjistíte třeba v tomto článku nebo rovnou ve videu.

 Kromě toho kluci opravili řadu drobných nedostatků, takže i uvnitř funguje Mergado o něco lépe :) Máte tipy na vylepšení? Chybí vám v Mergadu něco? Dejte nám o tom vědět — třeba do fóra!

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.