Historie vyhledávání zboží na Jyxu

Je to už pár let, co slova vyhledávač zboží vyvolala představu inzerce zboží na Centru, Atlasu či Jyxu. Ano, i trh vyhledávání zboží stárne. Tedy pardon vyspívá. Abychom nezapomněli na tyhle časy, požádal jsem Michala Illicha, zakladatele Jyxa, o zavzpomínání. Přečtěte si, jak vidí historii vyhledávání zboží někdejší majitel špičkové technologické firmy.

Historie vyhledávání zboží na Jyxu

  • Leden 2005: Spuštěno Jyxo Zboží.
  • Prosinec 2005: Spuštěna placená inzerce zboží. Technologicky řeší přednostní výpisy eTarget, minimální cena za proklik je 1,50 Kč.
  • 2006 — 2007: Jyxo dodává technologii vyhledávání pro Zboží.cz.
  • Květen 2008: Jyxo, s. r. o. koupila společnost společnost Central European Media Enterprises (CME), resp. její dceřiná společnost CET 21, spol. s r. o., provozovatel např. televize Nova.
  • Listopad 2009: Spuštěn satelitní vyhledávač Vybereme.cz. Databáze produktů je stejná jako na Jyxu. Nově je nasazeno seskupování zboží do produktových karet.

Jyxo dodávalo technologii pro vyhledávání také na Atlas.cz.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.