Několik tipů, jak být před Vánoci ještě víc vidět

Chcete ještě rozšířit okruh klientů a využít tak co nejlépe období vánočních nákupů? Spolupráce se specializovanými srovnávači či komunitními weby by tak pro vás mohla být vhodnou volbou.

Chcete ještě rozšířit okruh klientů a využít tak co nejlépe období vánočních nákupů? Spolupráce se specializovanými srovnávači či komunitními weby by tak pro vás mohla být vhodnou volbou.

Zviditelněte vaše zboží pomocí portálu Bevedo

Prodáváte vybavení do domácnosti a na zahradu a přemýšlíte, kde ještě jej můžete inzerovat? Máme pro vás tip v podobě zbožového vyhledávače Bevedo.

Portál Bevedo.cz se zabývá propagací e‑shopů prodávajících nábytek, dekorace a vybavení do bytu, domu i zahrady. Nabízí účinnou online propagaci, v níž kombinuje katalog produktů a podpůrné aktivity jako například publikace článků, slevové kupony či příznaky, jejichž pomocí na své zboží upoutáte pozornost a odlišíte ho od ostatních. Díky těmto možnostem můžete podpořit vaši návštěvnost a povědomí o vaší společnosti na portálu, na němž se v současnosti nachází necelá dvoustovka ověřených značek a výrobců.

A jak se na Bevedo dostat?

Zaregistrujte se pomocí základních informací o vašem e‑shopu, přidejte logo a XML feed ve formátu pro Heureku či Zboží.cz. Váš feed potom Bevedo zpracuje a do připravených kategorií rozřadí vaše produkty, které se na portálu zobrazí do tří dnů. Pro posílení vaší propagace pak Bevedo nabízí možnosti přípravy kampaní, výroby bannerů, publikace článků, editace příznaků či topování produktů. Chcete se dozvědět více o službách Bevedo, doporučujeme přečíst si jejich nápovědu.

Náš tip

Pokud používáte aplikaci Mergado a ve svém e‑shopu prodáváte více druhů zboží než jenom sortiment nabízený na Bevedo.cz, můžete za pomocí vytvoření výběru s odlišným CATEGORYTEXT a jeho následným skrytím zařídit, že se do vyhledávače dostanou jen ty produkty, které tam skutečně chcete. Na tomto odkazu se o elementu CATEGORYTEXT dozvíte vše, co potřebujete.

Inzerujte komunitně s Arome

Přemýšlíte, kde ještě by vaše zboží z oblasti kosmetiky mohlo být vidět a oslovilo tak širší záběr klientů? Vyzkoušejte komunitní kosmetický web Arome.cz.

Arome se z blogu o parfémech a kosmetice stalo navštěvovaným komunitním webem a dnes patří k jedné z největších českých komunit, která žije kosmetikou. Pro své tematické zaměření je web přirozeně nejvhodnější pro inzerci parfémůkosmetiky, jimiž vás provedou články, hodnocení, diskuse i katalog parfémů a kosmetiky. Jako doplněk webu slouží i jednoduchý zbožový srovnávač.

Jak inzerovat na Arome?

Na Arome.cz je pro e‑shopy výhodnější inzerovat spíše skrze publikování článků, pořádání soutěží pro uživatele, redakční či uživatelské testování výrobků nebo bannerovou reklamu. Vhodnou vánoční inzercí tak jsou nyní články na zboží pro vánoční dárky. Jestliže se chcete na Arome.cz registrovat, zadejte své kontaktní údaje sem. Import se děje pomocí XML feedu, který podporuje formáty jak pro Zboží.cz tak pro Heureku, můžete ho tak vzít rovnou z administrace Mergada. Stěžejní pak je, aby vaše produkty obsahovaly kód EAN, pomocí něhož bude vaše zboží zařazeno do Arome katalogu kosmetiky, a zároveň se produkty z vašeho e‑shopu přiřadí do srovnávače na stránkách Arome.cz.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.