Mergado bez Mergada aneb jak použít aplikaci bez e-shopu v Mergadu

Článek zveřejněn 04.05.2018

Nedávno jsme dostali otázku na support, co s aplikací, která je vázaná na uživatele. Je pro její použití potřeba mít v Mergadu e-shop? V Mergado store najdete pěknou hrstku aplikací. Některé se váží na uživatele, některé na e-shop a některé na export. Jaký je v tom rozdíl?

Aplikace v Mergadu se dají využít různě. Pokud je aplikace vázaná na e-shop, znamená to, že je jedno, kolik exportů máte. Pokud se váže na export, můžete mít v e-shopu například 5 exportů, ale aplikaci zapnutou jen pro jeden z nich. A co když je aplikace vázaná na účet v Mergadu?

Aplikace bez Mergada

Sklik GA Importer se váže na uživatele a není k ní potřeba mít e-shop v Mergadu, ani aplikaci Keychain. Znamená to, že stačí, když se zaregistrujete v Mergadu a vytvoříte si uživatelský účet. Není potřeba nahrávat žádný export. Stačí, když půjdete do Mergado store, vyberete si aplikaci Sklik GA Importer a aktivujete si ji.

Sklik GA Importer vám pomůže lehce přenášet náklady z Skliku do Google Analytics. Na jednom místě tak uvidíte, kolik jste přivedli uživatelů z Skliku na web, kolik vás tato návštěvnost stála a jaký vytvořila obrat.

Sklik GA Importer

Díky aplikaci můžete snadno přenášet inzertní náklady z Skliku do Google Analytics. Na jednom místě pak uvidíte, kolik uživatelů z Skliku jste na web přivedli, kolik vás taková návštěvnost stála a jaký vytvořila obrat.

V Google Analytics je totiž poté možné přidat vlastní metriku, která Vám dokáže vypočítat PNO. Díky těmto informacím získáte pohled na kampaně jednoduše z účtu GA.

Aplikace je rozsahem určena hlavně pro marketingové agentury, které spravují více e-shopů, pro samostatné e-shopy je určena verze Sklik GA Importer Mini. 

Přidat komentář