Představujeme novou funkci maker v Mergadu

Článek zveřejněn 16.09.2019

Poslední měsíce jsme usilovně pracovali na nové funkci, která možnosti inzerce v Mergadu posouvá opět o úroveň výš. Je jí první verze tzv. maker, která dnes po 16 hodině vyjde v rámci aktuálního releasu Mergado novinek. Pojďme si ukázat, v čem je její síla a jaké výhody s sebou přináší.

V jednom kliku mnoho ušetřené práce

Mergado vám v blízké době ulehčí spoustu další práce. Přenášíme do reality myšlenku automatického vytváření výběrů na určité produkty a pravidel, které na základě výběrů provedou konkrétní úkon (např. doplní výrobce do názvu produktů). Náš tým vývojářů dokončil první sadu maker. V této fázi je prozatím mohou vytvářet pouze specialisté Mergada. S příchodem zpětné vazby a tipů na vylepšení či další makra bude funkce zpřístupněná uživatelům v plné verzi.

Co dovedou makra v Mergadu

  • Uživatel si může makra vytvořit a potom sdílet (pozn.: tvorbu a sdílení maker pro uživatele připravujeme v brzké době). Samotná funkce vychází z podobné struktury, jaká je u jiných softwarů. Znamená to, že jde primárně o sled akcí, jakými je tvorba výběrů, pravidel a elementů.
  • Výhodu poskytuje i nastavení zveřejnění, díky čemu se tyto sady akcí k využití poskytnou dalším uživatelům, anebo budou využívané soukromě pro konkrétní účely toho, kdo je nastavil.
  • Aktuální verze zatím obsahuje základní pravidla. Postupně budou přibývat i ty složitější – např. Hromadně přepsat podle hodnot.
Makra v Mergadu.
  • Makra jsou dostupná v každém exportu. Před jejich spuštěním budete moct v Mergadu zkontrolovat jejich aktivitu a upravit výstupní hodnoty (tj. předchystané parametry makra jako jsou názvy elementů či částky v dané měně).
  • Příkladem je makro, které skryje levné produkty – na jedno jediné kliknutí vytvoří výběr s cenou menší, než je konkrétní částka a zároveň skrývací pravidlo aplikované na tento výběr.
Pravidla v makrech.
Pravidlo Skrýt levné produkty.

Sečteno a podtrženo – možnosti používání maker směřují k velkému urychlení práce s Mergadem. Jejich dnešní premiéra přinese mnoho dotazů, na které vám rádi odpovíme. V našem týmu věříme, že se makra budou dynamicky vyvíjet vpřed a jeden jediný klik vám brzo pomůže ulehčit proces tvorby výběrů a aplikace pravidel.

Mohlo by vás zajímat:

Srpen ve znamení užitečných novinek v Mergadu

Máme před sebou konec léta a zároveň další vylepšení Mergada, které zkvalitní nejen chod, ale i ovládání platformy. Aktuální release přináší velké množství novinek, jejichž první část si dnes představíme. Které přidané funkcionality by vám neměly uniknout? Následující článek vám to prozradí.

26.08.2019
Novinka CSV import přináší ulehčení práce v Mergadu

V první části našeho aktuálního releasu jsme vám představili vylepšení a opravy, které vám zjednodušší práci s Mergadem. Jednou z novinek je i nový typ pravidla Import datového souboru, který si dnes podrobně ukážeme.

27.08.2019

Přidat komentář