Mergado developers platform

Už je to pár let…
…no fakt, nekecám, je to dva roky, co jsem psal: „…Malý krůček pro českou e‑commerce, veliký skok pro pana Mergada — to je nový Mergado Store.…“  Takže „pár“ platí. Pár let od toho, co Mergado Store spatřil světlo světa. A s ním první aplikace. A nedlouho poté já začal říkat klukům od nás z vývoje: „…Chlapi, bylo by fajn, kdyby do Store mohli vytvářet aplikace i autoři, kteří nepracují přímo v našem týmu. Autoři třetích stran, jak se někdy říká…“. A vida, čas se převalil a já dnes mohu říct: „…Je to tady, aplikace do Mergado Store mohou programovat i autoři třetích stran!…“.

Co to znamená

Představte si Mergado na chvíli jako mobil s Androidem. Máte tam Google Play a v něm instalujete nové aplikace. A ty aplikace naprogramoval někdo jiný, než Google, který vytvořil Android. A to je ono. Aplikace do Mergado Store může začít tvořit i někdo jiný, než jen členové týmu Mergado.

Proč otevírám Mergado Store vývojářské veřejnosti

Protože vím, že víc hlav vymyslí různá řešení jednoho problému. A někdy se hodí lépe to řešení a jindy to druhé. A uživatelům Mergada bych rád nabídl výběr z více různých řešení.

Co by měli vědět uživatelé Mergada

Že pracuji na tom, aby měli na výběr z více různých aplikací. Aby je mohli vyzkoušet a použít ty, které se jim budou hodit nejlépe.

Co by měli vědět vývojáři

Že je má náruč otevřena a nabízím spolupráci. Podrobně jsem se o tom rozepsal na stránce pro vývojáře aplikací.

Pan Mergado

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.