MergadoFest 2018 přinese tipy na expanzi

Minulý rok se konal první ročník komorní konference MergadoFest a tento rok se můžete těšit na jeho pokračování. Uskuteční se 20. 9. 2018 v Brně a bude hostit množství zajímavých speakrů, kteří povedou přednášky nejen o expanzi do zahraničí.

Minulý rok se konal první ročník komorní konference MergadoFest a tento rok se můžete těšit na jeho pokračování. Uskuteční se 20. 9. 2018 v Brně a bude hostit množství zajímavých speakrů, kteří povedou přednášky nejen o expanzi do zahraničí.

Předposlední čtvrtek v září bude v Mergadu patřit konferenci MergadoFest. MergadoFest je akce, kde se v neformálním prostředí potkají e‑shopaři, agentury a lidé z Mergada. Hlavním tématem letošního ročníku je expanze do zahraničí, ale těšit se můžete i na jiná témata, jako je například testování e‑shopu z uživatelského pohledu, jak použít Mergado při nastavování PPC kampaní či jak nastavit první strategii při biddování a čím pokračovat.

Jak to bude probíhat

Zapište si do kalendáře: 20. 9. 2018 v Brně od 9:00 do 16:30. Připravené budou tři hlavní přednášky, na které se není potřeba registrovat. V pauzách mezi těmito přednáškami budou připravené workshopy a malé přednášky s omezenou kapacitou, na které se už bude třeba přihlásit. Bude jich 9 a některé se i zopakují. V pauze mezi velkými přednáškami tedy poběží cca 4 workshopy/​přednášky zároveň.

Tak jako minulý rok se budou hlavní přednášky odehrávat v klubu Mersey, se kterým Mergado sousedí. Malé workshopy a přednášky budou v našich kancelářích, které na tuto událost přizpůsobíme.

Kde se tedy MergadoFest bude konat? V našem sídle na Minské 13 v Brně a v sousední budově.

A kolik bude stát? MergadoFest je zadarmo, na událost je pouze třeba se registrovat a ulovit si místo na workshopu.

Registraci spustíme ve čtvrtek 23. 8. ve 13:00.

Všechny důležité informace postupně přidáváme na stránku konference a do eventu, kde také najdete link na přihlášku.

Ochutnávka programu

Hlavní přednášky

Luďek Volejník: Expanze e‑shopu do zahraničí s Mergadem

Z mé přednášky se dozvíte, na jaké zbožové srovnávače můžete s Mergadem exportovat zboží. Kdo vám s expanzí na zahraniční trhy pomůže (ať jde o marketing, logistiku nebo e‑shopovou platformu), kde se dozvíte tipy a načerpáte inspiraci týkající se zahraniční expanze či jaké aplikace z Mergado Store využijete pro zahraničí.

Adam Funiok: 13 tipů pro zahraniční expanzi

Máte úspěšný shop a vidíte díru na zahraničním trhu? Jen do toho, expandujte! A nebo si raději zajděte na mou přednášku, kde vám řeknu o nejčastějších chybách a problémech, které české e‑shopaře často zaskočí. Vše o Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu i s prostorem na diskusi a vaše dotazy.

Workshopy/​přednášky s omezenou kapacitou

Pavel Rusinský: Vytvořte si svůj vlastní formát

Máte export, který je ve složitém stavu a vy ho potřebujete dostat na Heureku či jiný vyhledávač zboží? Mergado má Custom formát, který vám pomůže zkrotit jakýkoliv feed. Na workshopu si ukážeme, jak tento vlastní formát jednoduše vytvoříte.

Jirka Guňka: Jak nastavit první strategii a čím pokračovat

Zapnuli jste si Bidding Fox. Jenže co teď? Je potřeba nastavit první strategii. A já vám povím jak – nebojte se, není to nic složitého. A navíc: tím to zdaleka nekončí. Co dělat po nastavení strategie a jak dál využít Bidding Fox, vám ukážu na praktických příkladech.

Tomáš Vrtík: Expanze — zkouška ohněm, anebo procházka růžovou zahradou?
Expanze e‑shopu se za poslední roky stala nejen buzzwordem, ale i skutečnou výzvou pro české e‑shopy. Kde se vyplatí expandovat a kde ne? Co obnáší expanze z finančního, časového, právního hlediska? Jakým chybám se vyvarovat? Které nástroje využívat? Praktický workshop/​přednáška, která shrne a srozumitelně vysvětlí základní nuance expanze.

Marek Čevelíček: Otestuj si to sám! Uživatelské testování e‑shopu pro každého

Chcete vědět, kam se ztrácejí peníze z marketingu? Proč ti lidi prostě nenakoupí? Na e‑shopu je špatně to, co vy nevidíte. Najměte si specialistu. Nebo si to prostě otestujte sami. Zas tak těžké to není.

Zbytek programu odhalíme brzy. Máte nějaké otázky, které se MergadoFestu týkají? Napište nám na podporu.

Natália Saganová

Natálka v Mergadu začínala jako copywriterka, a proto na blogu narazíte i na její články. Teď ji nejčastěji uvidíte před hledáčkem kamery nebo jako hlavní organizátorku každoročního MergadoFestu. Šéfka copy týmu nepohrdne dobrým jídlem a ráda cestuje, nejlépe obojí dohromady. Je milovnice jógy, dobré knihy a tance.