Víte první aneb novinky z Mergada

Jestli jste si mysleli, že má Mergado prázdniny, byli jste na omylu! I v parném létě pracujeme na vylepšeních, která už teď využijete třeba pro přípravu vánoční sezóny. Pojďme se na ně podívat!

Nový formát XML feedu, módní Spartoo

Mergado nově podporuje i formát pro módní marketplace, která funguje ve 20 zemích světa. Není třeba tohle trh, který ještě letos vyzkoušet? Více o Spartoo se již brzy dozvíte u nás na blogu. 

Seskupení notifikací do jedné

Opakující se notifikace prostě rozčilují, to chápeme. Pořád je proklikávat a kontrolovat, o co přesně šlo. Nově jsme zařídili, aby se stejné notifikace seskupovali a uvádíme u nich jen nejnovější datum vzniku dané události.

Nový design aplikace Keychain

Aplikace Keychain umožňuje propojení se zbožovými srovnávači. Od včerejška má také nový dlaždicový vzhled. U vývojářů se šeptá, že brzy bude mít svou dlaždici i Sklik a Google Adwords, takže se můžete těšit. 

Vyhledávání změn ve feedu podle data 

Chcete se podívat, kdy jste naposledy měnili pravidla u svého e‑shopu? Nebo jaké změny jste prováděli před dvěma měsíci, když od té doby vidíte pokles inzerce? Nově si na kartě Historie můžete vyfiltrovat konkrétní období a zobrazit si změny, které byly v tu dobu v Mergadu provedeny. Výběr potom pro snazší procházení nebo úpravy můžete exportovat do CSV souboru. 

Úprava exportu do CSV pro Google

V posledních novinkách jsme psali o exportu pro Google Adwords. Na základě vašich doporučení jsme ho upravili tak, aby ho bylo možné rovnou napojit do Googlu, vyzkoušejte ho tedy teď!

Novinky v Mergado Store

Pár novinek se urodilo i v Mergado Store. Přibylo hodnocení aplikací, kdy můžete hvězdičkami ocenit aplikaci kterou používáte. Možnost hodnocení vám připomeneme notifikací po 21 dnech používání aplikace. 

Kromě zlatých hvězd můžete aplikace ve Store i filtrovat. To začíná být vzhledem k jejich rychle rostoucímu počtu docela užitečné. Snadno si tak vyhledáte třeba aplikace dostupné pro Heureka feed nebo feed pro Facebook. 


Vedle těchto novinek jsme upravili také slovenské překlady v aplikaci a opravili pár chyb spojených s duplicitními elementy nebo validací e‑mailu při přidávání oprávnění. 

Doufám, že vám změny pomůžou ke snazší správě inzerce! Máte další tipy, jak Mergado posunout dál? Dejte nám vědět!

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.