O dnešní nedostupnosti administrace Mergada a o výměně serveru

Článek zveřejněn 07. 10. 2014
| 1 minuta čtení

Proč se nelze přihlásit do administrace aplikace Mergado

… protože právě přesouváme důležitou komponentu na nový server. Přesun začal v pondělí 6. října 2014 ve 20:00 a v době publikace tohoto článku stále probíhal. Příčinou je opravdu veliký objem dat v databázi, který musí dodavatel našich serverů, společnost Master Internet, zpracovat. Podle slov Michala Maška z Master Internet by mělo být vše dokončeno v průběhu úterního dopoledne, přesný čas ale odhadnout nedokázal.

Proč Mergado mění servery

Aplikace Mergado běží na několika serverech. Jde o tzv. cloudy, kde můžeme navyšovat výkon tak, jak je potřeba. Občas je ovšem třeba tak veliká aktualizace softwaru, že nelze provést na stávajícím cloudu. Proto stěhujeme komponentu, kde je mimo jiné i administrace Mergada, na nový cloud, abychom pro ni získali vyšší verze programovacích jazyků a následně dál navyšovali výkon a zrychlovali Mergado.

Suma sumárum…

…je dnešní odstávka cenou za zrychlení Mergada v následujících dnech a posílení jeho výkonu.

Za pochopení děkuji.

Váš Mergado

Napsal / pan Mergado / 07. 10. 2014
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

PS.: co bych rád k řádkům pana Mergada doplnil je, že výstupní XML soubory, které stahují vyhledávače zboží, jsou v pořádku a dostupné. Jsou totiž uloženy na jiném serveru, než který migrujeme. Inzerci by tedy tato odstávka měla ovlivnit minimálně.

Petr Parimucha (admin) / 07. 10. 2014 - 08:50

Administrace Mergada opět běží. Na pozadí Mergado zrychlujeme a budeme zrychlovat i v následujících dnech.

Petr Parimucha (admin) / 07. 10. 2014 - 11:55

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.