S Mergadem si s variantami produktu poradíte na pár kliknutí

Článek zveřejněn 25.02.2020

Mějte nepovinné varianty produktů pod dohledem. Exportujte do porovnávačů jenom položky bez přidaných doplňků a služeb díky propojení Mergado Pack. Podívejte se jaké pravidlo vám urychlí a zpřehlední práci s feedem.

 

Jak funguje tvorba variant v OpenCartu

V klasických shop-systémech vytváříme varianty prostřednictvím jejich parametrů. Položka, jakou je např. obyčejné tričko, disponuje velikostí nebo barvou – tedy povinnými variantami. Data o zboží následně vygenerujeme do feedu a zařadíme pod jedno ITEMGROUP_ID.

Pomocí nastavení Možnosti v systému OpenCart přidáte i nepovinné parametry (např. dárková karta, montáž, školení). Mergado Pack tak v exportu z možností vytvoří různé varianty produktu, ale se stejným ITEMGROUP_ID.

Podle doplňkové služby však může být cena produktu rozdílná. V případě, že do zbožáku potřebujete poslat cenu bez nepovinného parametru, pro tento úkon využijte jednoduché pravidlo v Mergadu, které skryje nechtěné položky.

 

Varianty produktu s rozdílnou cenou v OpenCartu.
  1. Pomocí Mergado Packu v rozšíření pro Opencart vytvořte export produktů. Mergado Pack vytvoří z doplňkových služeb nebo produktů jednotlivé varianty.
  2. V Mergadu pomocí Vlastního dotazu vytvořte výběr všech variantních produktů. Toho dosáhnete tak, že vytvoříte podmínku ITEMGROUP_ID se nerovná ITEM_ID.
  3. V nastavení pravidel vytvořte Nové pravidlo. Typ pravidla vyberte Skrytí produktu a aplikujte ho na dříve vytvořený výběr.
  4. Ve výsledku vám zůstanou v exportu základní produkty bez přidaných variant.
Výběr produktů v Mergadu na rozšířené varianty.

Naučte se využívat možnosti vašich produktů na maximum s Mergado Packem. Sledujte blog a v případě doplňujících otázek nás neváhajte kontaktovat na podpoře. Anebo přesuňte online komunikaci do offline světa a přijďte prokonzultovat možnosti Mergado Packu na Winter MergadoFest. Náš konzultant Petr Mindl zde také představí, jak doplňkové moduly pro e-shopové platformy pomáhají v propojení s Mergadem.
 

Mergado Pack pluginy stahujte zde⬇

 

Mohlo by vás zajímat:

 Objevte výhody multistore s Mergado Packem

Vlastníte několik e-shopů a na každý máte vlastní administraci? Usnadněte si jejich správu a využijte to správné místo pro vaše obchodování - multistore. Všechny e-shopy přehledně propojíte na jednom místě a ušetříte tak čas i náklady při správě vašich obchodů. Pojďme se podívat, jak funguje Mergado Pack v režimu multistore.

21.01.2020
S novou funkcí Mergado Packu zvládnete i náročnější generování exportů

V minulém článku jsme si představili cron službu – nového pomocníka v nástrojích Mergado Pack, kterého při práci s XML feedem využije každý e-shop. Dnes se budeme věnovat další novince – postupnému generování exportů. Přečtěte si, proč se vyplatí tuto funkcionalitu používat.

12.12.2019
Crony otevírají dveře lepší automatizaci

Vlastníte e-shop, anebo jich několik spravujete? Při své práci jste se už určitě setkali s Cronem – službou, která hlídá pravidelné spouštění úloh na hostingu webu. Jeho používání vám zabezpečí automatické generování XML feedu a v nasledujících řádcích vám přiblížíme, proč se bez něj neobejdete při exportu z Mergado Packu.

21.10.2020

Přidat komentář