Proč bych byl rád, kdybyste si XML Zboží.cz přepnuli na nový formát sami

Článek zveřejněn 27. 07. 2016
| 2 minuty čtení

…ale je vhodné si výstupní data zkontrolovat. Používáte-li v pravidlech proměnné, může se stát, že zapomenete v některém z pravidel nějakou proměnnou, která nebude v novém XML dávat smysl a může vzniknout v datech chyba. Množství kombinací, kde taková chyba může vzniknout, je nekonečné. A tak není v silách mých spolupracovníků z technické podpory všechny exporty zkontrolovat a přepnout za vás.

A ono když už budete data kontrolovat, jistě najdete další místa, kde inzerci vylepšit. Takže se vám ten čas vyplatí bohatě.

Většina uživatelů již má výstupní XML v novém formátu Zboží.cz. Pokud mezi ně ještě nepatříte, navštivte prosím stránku Pravidlanapravte to.

Jak bude Mergado postupovat u starých XML po 1. srpnu 2016

Pravděpodobně postupně převede exporty pro Zboží.cz na nová XML. S ohledem právě na pravidla a ruční úpravy. A to, že o této změně jsme informovali už několikrát, budeme postupovat až po 1. srpnu 2016. Opět tedy opakuji, že stojí zato si vše nastavit sami. A rovnou inzerci i vylepšit.

PS: pokud tomu, co píši nerozumíte, a myslíte si, že máte XML staré, domluvte se s některou z agentur. Pomohou Vám.

Děkuji.

 

Napsal / pan Mergado / 27. 07. 2016
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

Já tu vidím ještě jeden problém. A sice: “…Co když uživatel ta stará data ponechat sám chce?…”. Jasně, většina asi nikoliv, ale co když někdo přeci jen? Do halvy mu nevidíme. On tu nakonec asi převládne vyšší princip, kdy fungování inzerci dáme vyšší váhu, než nezásahu Mergadových spolupracovníků. To jen, že to rozhodnutí není tak jednoduché, že to není jen zmáčknutí někde nějaké páčky :-)

Krásný den vám přeji.

Petr Parimucha (admin) / 27. 07. 2016 - 06:16

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.