Proč bych byl rád, kdybyste si XML Zboží.cz přepnuli na nový formát sami

Pan Mergado
27. 7. 2016
2 minuty čtení
XML Zboží.cz

No ano, už to opakuji po několikáté — v pondělí 1. srpna 2016 vypne Zboží.cz inzerci všech e‑shopů, které mu posílají data ve starém formátu XML. A já žádám své uživatele, aby si data v mé administraci přepnuli sami. Stačí přitom jedno kliknutí na stránce Pravidla. Jenže to má jedno ale…

…ale je vhodné si výstupní data zkontrolovat. Používáte-li v pravidlech proměnné, může se stát, že zapomenete v některém z pravidel nějakou proměnnou, která nebude v novém XML dávat smysl a může vzniknout v datech chyba. Množství kombinací, kde taková chyba může vzniknout, je nekonečné. A tak není v silách mých spolupracovníků z technické podpory všechny exporty zkontrolovat a přepnout za vás.

A ono když už budete data kontrolovat, jistě najdete další místa, kde inzerci vylepšit. Takže se vám ten čas vyplatí bohatě.

Většina uživatelů již má výstupní XML v novém formátu Zboží.cz. Pokud mezi ně ještě nepatříte, navštivte prosím stránku Pravidlanapravte to.

Jak bude Mergado postupovat u starých XML po 1. srpnu 2016

Pravděpodobně postupně převede exporty pro Zboží.cz na nová XML. S ohledem právě na pravidla a ruční úpravy. A to, že o této změně jsme informovali už několikrát, budeme postupovat až po 1. srpnu 2016. Opět tedy opakuji, že stojí zato si vše nastavit sami. A rovnou inzerci i vylepšit.

PS: pokud tomu, co píši nerozumíte, a myslíte si, že máte XML staré, domluvte se s některou z agentur. Pomohou Vám.

Děkuji.

 

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.