Výhody vyplněného ITEM_ID na Zboží.cz

Článek zveřejněn 23. 08. 2017
| 1 minuta čtení

ITEM_ID je možná trochu nenápadný shluk čísel, ve skutečnosti ale zajišťuje, že se vaše produkty na Zboží.cz lépe a rychleji párují a je možné je od sebe vzájemně odlišit.

Výhody využití ITEM_ID na Zboží.cz

  • rychlejší párování – párovací algoritmus používá element k párování a pokud už např. dříve ve feedu byl, rychleji ho připojí ke správné kartě
  • možnost měnit název i adresu nabídky bez toho, aby se odpárovala – ITEM_ID zajistí stálou identifikaci
  • úspěšnost kampaní ve statistikách – díky elementu uvidíte u pokročilého konverzního kódu i  počet přímých konverzí (podrobnosti najdete v tomto článku — http://zbozi.seznamblog.cz/post/163950677955/d%C3%ADky-xml-zna%C4%8Dce-…)

Jak ITEM_ID do feedu přidat?

Nejlepší možností samozřejmě je, pokud vaše zboží tímto identifikátorem disponuje od začátku – jedná se tedy třeba o skladové číslo z vašeho e‑shopu. Taktéž je vhodné zdůraznit, že ITEM_ID musí být pro každý produkt unikátní.

Pokud ale tuto značku nemáte, nemusíte zoufat – v Mergadu ji snadno doplníte, a to skrze pravidlo Přepsat, kdy element ITEM_ID (který si případně vytvořte na kartě Elementy) naplníte proměnnou @MERGADO_ID.

Napsal / Kateřina Šmajzrová / 23. 08. 2017

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.