Naučte se, jak správně nastavit zabezpečení Shoptet feedů

Článek zveřejněn 07.10.2019

Inzerujete na Shoptetu a stalo se vám, že jste nemohli přidat Shoptet feedy do Mergada? Ano? Máme pro vás návod, jak tomuto problému navždy předejdete. Stačí si správně zakliknout nastavení zabezpečení feedů. Pojďme se na toto nastavení mrknout, zabere to jen minutku.

Stačí maličkost a vaše Shoptet feedy vložíte do Mergada bez problémů

Shoptet před časem do administrace každého Shoptet e-shopu přidal možnost zabezpečit si XML feedy dvěma způsoby:

a) povolením stahování feedu jen z IP adres na tzv. globálním whitelistu

b) pomocí hashe

A v čem bývá obvykle problém? Pokud necháte zatrhnuté oba checkboxy, potom nejde feedy do Mergada přidat, protože Mergado na globálním whitelistu není.

Stačí zatrhnout druhý checkbox v nabídce Ochrana přístupu, který zajistí, aby byl feed zabezpečený hashem, a vše bude fungovat, jak má.

Postup

1. V administraci Shoptetu klikněte v levém menu na odrážku Propojení.

2. V části Propojení vyberte možnost XML feedy.

3. Otevřete sekci Nastavení.

4. Z nabídky Ochrana přístupu vyberte druhý checkbox Zakázat přístup z IP adres, které nepoužijí bezpečnostní hash.

5. URL adresa s hashem, kterou použijete pro Mergado bude mít tvar např.: https://www.nazev-e-shopu.cz/heureka/export/products.xml?hash=jrn7eXovGH...

Tuto adresu můžete použít pro vytvoření nového exportu v Mergadu, nebo pokud chcete aktualizovat vstupní URL u již existujících exportů v Mergadu, zvládnete to v Nastavení každého exportu -> Obecná nastavení -> v poli "Zdrojový soubor".

Zabezpečení feedu pomocí hashe je dostatečné a vaše data, která proudí do Mergada, budou ochráněná. A to není všechno. Mergado si také snadno poradí se zabezpečenými feedy. Pokud potřebujete pracovat se zaheslovaným feedem, nastavte vše podle článku z odkazu výše.

Mergado na 30 dní zdarma
  • upravíte si feed sami a ušetříte náklady za práci programátora
  • plný přístup ke všem funkcím už ve zkušební verzi

Mohlo by vás zajímat:

Zbavte se častých chyb v XML feedu

Chcete využívat Mergado efektivně, ale narážíte na opakující se překážky? Minulý článek vám přinesl tipy na nejčastější úpravy feedu. V nasledujících řádcích se podíváme na časté chyby, jakými jsou např. prázdný element MANUFACTURER, anebo chybějící identifikátor v Google Nákupech.

02.10.2019
Nová verze Mergada přináší nové formáty a další novinky

Na konci května proběhl další release Mergada. V jeho rámci jsme představili několik novinek a oprav. V dnešním článku si je popíšeme, abyste se v nich lépe zorientovali.

04.06.2019
Ovládněte XML feed

Do českého e-commerce rybníčku denně přibývá mnoho nových ryb. Pokud patříte mezi ně a potřebujete – zvlášť teď před Vánoci – pomoct zorientovat se v důležitých termínech a pojmech, máme pro vás článek, který se zabývá XML feedem – jedním z nejdůležitějších pojmů pro inzerci zboží.

05.09.2018

Komentáře

a jak vygeneruju hash?

matej/Neděle, 12. Červenec 2020 - 12:22

Přidat komentář