Inzerujete na Shoptetu a stalo se vám, že jste nemohli přidat Shoptet feedy do Mergada? Ano? Máme pro vás návod, jak tomuto problému navždy předejdete. Stačí si správně zakliknout nastavení zabezpečení feedů. Pojďme se na toto nastavení mrknout, zabere to jen minutku.

Inzerujete na Shoptetu a stalo se vám, že jste nemohli přidat Shoptet feedy do Mergada? Ano? Máme pro vás návod, jak tomuto problému navždy předejdete. Stačí si správně zakliknout nastavení zabezpečení feedů. Pojďme se na toto nastavení mrknout, zabere to jen minutku.

Stačí maličkost a vaše Shoptet feedy vložíte do Mergada bez problémů

Shoptet před časem do administrace každého Shoptet e‑shopu přidal možnost zabezpečit si XML feedy dvěma způsoby:

a) povolením stahování feedu jen z IP adres na tzv. globálním whitelistu

b) pomocí hashe

A v čem bývá obvykle problém? Pokud necháte zatrhnuté oba checkboxy, potom nejde feedy do Mergada přidat, protože Mergado na globálním whitelistu není.

Stačí zatrhnout druhý checkbox v nabídce Ochrana přístupu, který zajistí, aby byl feed zabezpečený hashem, a vše bude fungovat, jak má.

Postup

1. V administraci Shoptetu klikněte v levém menu na odrážku Propojení.

2. V části Propojení vyberte možnost XML feedy.

3. Otevřete sekci Zabezpečení.

shoptet zabezpečení nastavení

4. V části Ochrana přístupu zrušte případné zatržení u prvního checkboxuZakázat přístup z IP adres, které nejsou uvedené na globálním whitelistu”, tento checkbox nesmí být zatržený, aby šel feed do Mergada nahrát.

5. Z nabídky Ochrana přístupu vyberte druhý checkbox Zakázat přístup z IP adres, které nepoužijí bezpečnostní hash.

shoptet nastavení zabezpečení

6. URL adresa s hashem, kterou použijete pro Mergado bude mít tvar např.: https://www.nazev-e-shopu.cz/heureka/export/products.xml?hash=jrn7eX

Tuto adresu můžete použít pro vytvoření nového exportu v Mergadu, nebo pokud chcete aktualizovat vstupní URL u již existujících exportů v Mergadu, zvládnete to v Nastavení každého exportu -> Obecná nastavení -> v poli “Zdrojový soubor”.

shoptet nastavení mergado

Zabezpečení feedu pomocí hashe je dostatečné a vaše data, která proudí do Mergada, budou ochráněná. A to není všechno. Mergado si také snadno poradí se zabezpečenými feedy. Pokud potřebujete pracovat se zaheslovaným feedem, nastavte vše podle článku z odkazu výše.

Mergado na 30 dní zdarma
  • upravíte si feed sami a ušetříte náklady za práci programátora
  • plný přístup ke všem funkcím už ve zkušební verzi

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.