Aktuální Mergadovy novinky? Tentokráte mnoho menších vylepšení a jedno veliké na pozadí!

Pan Mergado
31. 3. 2015
1 minuta čtení
Mergadovy novinky, ilustrace

Jak jsem psal v povídání o chybách v XML pro Heureku a Zboží.cz, že tentokrát psát o novinkách nebudu, tak jsem nakonec změnil názor. Navažme tedy na minulý přehled Mergadových novinek. Jsou sice maličké, ale je jich mnoho. A k tomu jedna podstatná uvnitř Mergada. Pro zvídavé odborníky jsem tedy sepsal následující přehled.

Mergadovy novinky

  • Mnoho drobných vylepšení Analytiky: vylepšeno řazení dle dní v týdnu, zápis desetinných čísel, zaokrouhlování měn, pamatování si již zvolených metrik v grafu…
  • V analytice nová dimenze Dny v týdnu.
  • Graf na stránce Přehled v exportech pro Heureku obsahuje odkaz do Analytiky a nově jsou ve výchozím stavu zapnuty pouze dvě metriky.
  • Vylepšen slovenský překlad.
  • Změna způsobu zpracování dat. Tato novinka nebude vidět v administraci, ale měla by přinést zrychlení zpracování dat e‑shopů. A jde o velký zásah do „vnitřností“ Mergada.
  • Ruční přegenerování exportu, které můžete zapnout stiskem tlačítka v nastavení exportu, provede kompletní přegenerování dat, včetně vyčištění všech mezipamětí.

Toť, pro tento týden, vše. Nechť vám novinky slouží dobře.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.