Heureka spustila datové přehledy pro e-shopy!

Článek zveřejněn 30.09.2015

Co jsou Heureka datové přehledy

Placená služba Heureky pro e-shopy. E-shop získá pravidelně dokument s informacemi o svém tržním podílu a s přehledem TOP produktů v kategoriích zboží, které prodává. Data pocházejí z největšího panelu české e-commerce - Ověřeno zákazníky.

O Heureka datových přehledech mluvil velmi podrobně Michal Synek na nekonferenci Vyhledávače zboží 2015. Na blogu pořádající agentury Besteto najdete jak prezentaci s příkladem reportu (v pracovní verzi ze začátku června 2015), tak video se záznamem přednášky, kde Michal Synek vysvětluje okolnosti vzniku datových přehledů.

Podrobnosti o Heureka datových přehledech:

  • reporty jsou zasílány e-mailem, v PDF či CSV souboru
  • frekvenci zasílání si e-shop stanoví, na výběr je z měsíční, čtrnáctidenní či týdenní - čím častěji, tím vyšší cena
  • cena od 2 tis. Kč do 20 tis. Kč měsíčně, dle počtu kategorií a frekvence zasílání reportů

Další informace:

Mergadova poznámka o prodeji dat e-shopů

Za těch pár dní, co jsou Heureka datové přehledy na světě, jsem už zachytil nářky: „...my dáme Heurece data, za inzerci zaplatíme, a ona naše data ještě někomu prodá...“. K nim bych rád doplnil, že Heureka je zdrojem dat pro cizí firmy, které tato data následně prodávají, už několik let. Tyto firmy berou často data z Heureky (nezávisle na vůli Heureky), nicméně brát je mohou i přímo z vašeho e-shopu. Což ostatně některé z nich činí také. Získávání dat tedy není novinkou. Heureka jej pouze zpřístupnila širší veřejnosti za dostupnější cenu.

Přidat komentář