Marketingové mýty: Příliš dlouhé URL brání ve spárování na Heurece

Článek zveřejněn 26. 11. 2015
| 2 minuty čtení

Mýtus

„…Příliš dlouhé URL brání ve spárování nabídky e‑shopu do produktové karty na Heurece…“

Jak je to doopravdy

Délka URL nemá vliv na párování na Heurece ani na Zboží.cz.
Mám přitom na mysli rozumně dlouhá URL. Například:
http://www.mergadoshop.com/category/subcategory/best-product-loremipsum-lorem-ipsum-dolor-sit-amet-consectetur-adipiscing-elit.html

Například URL:
http://www.mergadoshop.com/lorem-ipsum-dolor-sit-amet-consectetur-adipiscing-elit-Aliquam-et-posuere-ipsum,-in-feugiat-enim-aenean-convallis-leo-ac-felis-finibus-dapibus-suspendisse-semper-nisi-et-ante-convallis-quis-consectetur-mi-suscipit-curabitur-ultrices-varius-nulla-vitae-dictum-libero-rutrum-ac-proin-interdum-fermentum-porta-sed-id-convallis-neque-etiam-laoreet-euismod-sapien-ac-euismod-ut-lectus-augue-volutpat-id-tortor-et.html
je už poněkud extrémistické. Na druhou stranu jsem se nestkal ani u tak dlouhých URL problémy v párování, které by byly způsobeny samotnými URL adresami.

Jak páruje Heureka

Heureka páruje zboží ve dvou krocích. Nejprve rozpozná kategorií zboží a následně páruje dle názvu. Pokud se jí to nezdaří, pokusí se ještě vyhledat 100% shodu názvu. Pokud položka spárovaná není, najdete příčinu nespárování v tabulce v administraci Heureky. Všimněte si, že URL sem nijak nezasahuje.

Jak páruje Zboží.cz

Zboží.cz páruje především podle názvu. Pokud se chcete do produktové karty připárovat, upravte název pro Zboží.cz. V rychlosti může pomoci EAN, není však povinný.

BONUS TIP: Nač si dát pozor u URL adres
Zatímco délka obvykle problémem není, někdy mohou zlobit nevalidní znaky. URL by tedy měla být validní - neměla by obsahovat znaky s diakritikou, čárky, řídící znaky (*, &, ^, %, ) a podobně. Pro validní URL platí obecně známý standard. Dobré technické řešení e-shopu toto řeší a vy se o URL nemusíte starat.

Napsal / Jakub Nožička / 26. 11. 2015
Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.

Komentáře

Tak to ti musim ac nerada oponovat pane Mergado. Prave na heurece jsou produkty s URL adresou delsi nez 300 znaku z parovani vyrazeny. A dokonce v takovem pripade o tom heureka informuje mailem :) 

Ale na druhou stranu uznavam, ze s URL delsi nez 300 znaku jsem se setkala jen u jednoho jedineho projektu a diky panu Mergadovi, jsem vsechny “nezbedne” produkty v pohode vyfiltrovala a skryla, aby mi zbytecne nespamovaly mail a nedrazdily heureku :)

Paja / 26. 11. 2015 - 15:00

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.