Marketingové mýty: Příliš dlouhé URL brání ve spárování na Heurece

Článek zveřejněn 26.11.2015

Mýtus

„...Příliš dlouhé URL brání ve spárování nabídky e-shopu do produktové karty na Heurece...“

Jak je to doopravdy

Délka URL nemá vliv na párování na Heurece ani na Zboží.cz.
Mám přitom na mysli rozumně dlouhá URL. Například:
http://www.mergadoshop.com/category/subcategory/best-product-loremipsum-lorem-ipsum-dolor-sit-amet-consectetur-adipiscing-elit.html

Například URL:
http://www.mergadoshop.com/lorem-ipsum-dolor-sit-amet-consectetur-adipiscing-elit-Aliquam-et-posuere-ipsum,-in-feugiat-enim-aenean-convallis-leo-ac-felis-finibus-dapibus-suspendisse-semper-nisi-et-ante-convallis-quis-consectetur-mi-suscipit-curabitur-ultrices-varius-nulla-vitae-dictum-libero-rutrum-ac-proin-interdum-fermentum-porta-sed-id-convallis-neque-etiam-laoreet-euismod-sapien-ac-euismod-ut-lectus-augue-volutpat-id-tortor-et.html
je už poněkud extrémistické. Na druhou stranu jsem se nestkal ani u tak dlouhých URL problémy v párování, které by byly způsobeny samotnými URL adresami.

Jak páruje Heureka

Heureka páruje zboží ve dvou krocích. Nejprve rozpozná kategorií zboží a následně páruje dle názvu. Pokud se jí to nezdaří, pokusí se ještě vyhledat 100% shodu názvu. Pokud položka spárovaná není, najdete příčinu nespárování v tabulce v administraci Heureky. Všimněte si, že URL sem nijak nezasahuje.

Jak páruje Zboží.cz

Zboží.cz páruje především podle názvu. Pokud se chcete do produktové karty připárovat, upravte název pro Zboží.cz. V rychlosti může pomoci EAN, není však povinný.

BONUS TIP: Nač si dát pozor u URL adres
Zatímco délka obvykle problémem není, někdy mohou zlobit nevalidní znaky. URL by tedy měla být validní - neměla by obsahovat znaky s diakritikou, čárky, řídící znaky (*, &, ^, %, ) a podobně. Pro validní URL platí obecně známý standard. Dobré technické řešení e-shopu toto řeší a vy se o URL nemusíte starat.

Komentáře

Tak to ti musim ac nerada oponovat pane Mergado. Prave na heurece jsou produkty s URL adresou delsi nez 300 znaku z parovani vyrazeny. A dokonce v takovem pripade o tom heureka informuje mailem :)

Ale na druhou stranu uznavam, ze s URL delsi nez 300 znaku jsem se setkala jen u jednoho jedineho projektu a diky panu Mergadovi, jsem vsechny "nezbedne" produkty v pohode vyfiltrovala a skryla, aby mi zbytecne nespamovaly mail a nedrazdily heureku :)

Paja/Čtvrtek, 26. Listopad 2015 - 15:00

Přidat komentář